Krásne pery: sprievodca líčením (2)

Please enter banners and links.

ID-100207022V tejto druhej časti, keď už viete či vám viac vyhovuje fixa, rúž alebo si vystačíte len s obyčajným balzamom, prejdeme na výber farieb podľa farby pleti a tvaru pier.

 

Podľa tvaru pier

            Kolegyňa vás nahovorila na taký istý rúž, no kým ona s ním pôsobí šarmantne, na vás priveľmi svieti. Farbu totiž treba prispôsobiť tvaru pier, lebo plné pery potrebujú čosi iné než tie užšie.

Ak ste majiteľkou plných pier, môžete nosiť jemnú červenú, rozličné odtiene ružovej a lesného ovocia, rovnako si môžete dovoliť drobné experimenty napríklad ružovú s nádychom “nude”. Pre extra príležitosti je vhodná purpurová na ich zvýraznenie. Vo všeobecnosti vám veľmi nepristanú lesky, preto zvážte ich používanie. Zvoľte skôr rúž v ceruzke s trblietkami.

Úzke pery sú krásne v bledoružovej a broskyňovej farbe. Veľmi dobrý dojem robia lesky na pery v jasných farbách.

Zrelé pery u žien 40+ ocenia jemne lesklú textúru rúžu alebo krémový balzam. Mimoriadne vkusne vyzerá koralová farba alebo oranžovočervená. Samostatná červená je priveľmi krikľavá, oranžová sa hodí mladším ročníkom. V žiadnom prípade nepoužívajte rozpíjajúce sa lesky a tekuté rúže, ktoré by len zbytočne zvýraznili vrásky.

 

Podľa farby pletiID-100110872

            Ak máte tmavšiu pleť, tzv. olivovú, vyberajte si broskyňové farby a farby v odtieňoch teplej hnedej. Môže to byť napríklad hnedá s nádychom do oranžova alebo odtieň hnedočervenej. Úplne nevhodný je “nude” style, pretože by pery úplne zanikli bez ohľadu na to, či máte pery plnšie alebo užšie. Teda ak máte užšie pery a olivovú pleť vyberte si bledoružovú alebo odtiene broskyňovej tiahnuce dohneda, v prípade plnších pier si dovoľte napríklad svetločervenú.

Stredná, tzv. medová pleť, je ideálna pre vínovočervenú, živšiu ružovú alebo vínovofialovú na oživenie a kontrast.

Svetlá, tzv. porcelánová pleť, je základom pre farby s oranžovým alebo červeným základom. Buď podčiarknite prirodzenú farbu pier balzamom, alebo s vyberte jasné odtiene aj s trochou trblietok. Ideálne sú aj fixy pre prirodzený vzhľad.

 

 Napísala: Zuzana Šusterová
FOTO: freedigitalphotos.net