Krásne pery: sprievodca líčením (1)

Please enter banners and links.

ID-10054959Každé pery môžu byť krásne a patrične ošetrené, len netreba robiť zásadnú chybu, a to vyberať kozmetiku pre svoje pery len tak náhodou. Síce sa vám páči istý odtieň, ale treba riešiť aj to či vám pristane. Možno sú lesky na pery super, no potom máte tie svoje vysušené a chcete si ich obhrýzať.

 

Rúž

            Najstarší spôsob skrášľovania pier je s pomocou rúžu a dodnes jeho popularita neklesla. Dôvod je veľmi jednoduchý – rúž pristane každej žene bez ohľadu na vek, odtieň pleti alebo farbu vlasov. Dokonca môžete celý život prežiť beztrestne len s jedným odtieňom, ktorý vám najviac pristane.

Ženy so suchšími perami ocenia hydratačný rúž, ak potrebujete rúž na bežný deň zvoľte dlhotrvajúci. Rúže vo všeobecnosti ponúkajú perám veľmi dobré krytie, takže schováte aj nedostatky. Na rúž nepotrebujete nanášať lesk alebo ďalšiu vrstvu; stačí ak si vyberiete rúž s jemnými trblietkami alebo s lesklejšou textúrou. Hotovo!

 

Tekutý rúž

            Tekuté rúže sú u nás menej známe, skôr si ich mýlime s klasickými leskami. Tekutý rúž je skvelým spojením rúžu s leskom, takže môžete očakávať sýtu farbu s lesknúcou sa textúrou. Pery sú s tekutým rúžom viac výrazné, pôsobia plnšie a sú sexy. Svetlejšiu farbu noste pokojne počas dňa, výraznejšiu si doprajte na party alebo nejaký večierok.

Pri tekutých rúžoch však nastáva menší problém. Môžu sa jemne rozpíjať okolo pier, a tak použite buď inú značku, alebo sa poistite kvalitnou ceruzou na pery.

 

Rúž v ceruzke

ID-100110872

            Rúž v ceruzkovej forme je ako stvorený na jednoduché a rýchle nanášanie kedykoľvek počas dňa. Nájdete ho v rôznych farbách, niektoré dokonca majú svieže trblietky pre oživenie. Je to teda moderná náhrada tradičného rúžu. Neobsahuje žiaden zaťažujúci lesk, konzistenciou je jemný a má aj vynikajúce krycie vlastnosti. Skrátka, moderný rúž do každej kozmetickej taštičky.

 

Lesk

            Lesky majú svoje kladné, ale i záporné stránky. Kedysi zažili veľký boom a snažili sa ich používať všetky ženy pretože vytvárajú efekt plnších pier a zároveň nie sú výrazne farebné (v drvivej väčšine prípadov sú tmavšie vo fľaštičke než na perách). Dodnes sa ale nevieme zbaviť lepkavého pocitu a navyše je nutné nanášať ho častejšie. Takže záver: dobrý lesk na pery nezlepuje a aspoň z časti schová nedokonalosti. Určite ho nájdete, len treba vyskúšať viaceré značky podľa toho čo vyhovuje vám.

 

Fixa na pery

            Kvalitná fixa na pery má 2 nenahraditeľné výhody – nerozpíja sa a vytvára dojem úplne prirodzených pier. Aj keď si nanesiete výraznú červenú vyzerá to, akoby ste sa s takými sýtymi perami už narodili. Počas nanášania dbajte na rovnomerné nanášanie; tie kvalitnejšie fixy majú na druhej strane balzam, ktorým si farbu zaručene nanesiete rovnomerne na pery.

Jediná nevýhoda: nehodí sa pre suché pery, lebo neschová nedostatky.

 

Balzam na pery

            Balzamy nás zaujímajú hlavne v zime, kedy chceme pery poriadne “zabaliť” pred zimou a hydratačný rúž nám nestačí. Pery skvelo ošetruje a zároveň im dodáva aj prirodzený vzhľad. Od tónovacieho balzamu netreba očakávať farbu ako má rúž, maximálne decentne skrášli prirodzenú farbu pier.

Ak nájdete príjemne voňavý, ošetrujúci balzam s jemnou farbou, držte sa ho – určite ho oceníte na cestách, na dovolenke a kedykoľvek budete potrebovať pery skrášliť bez zrkadla. Dokonca, jeden by ste mali mať stále v kabelke!

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net