Krásne nohy do sandál

Please enter banners and links.

Slniečko už svieti, teploty stúpajú príjemne vysoko a okrem oblečenia zhadzujeme aj pevnú obuv. Leto je čas žabiek a sandálov. Ak chceme, aby v nich naše nohy vyzerali čo najpôvabnejšie, treba sa o ne poriadne starať.

Ako začať

Spoliehať sa na to, že po zime budú naše chodidlá a nohy vyzerať „výstavne“ sa naozaj neoplatí, treba sa preto poistiť. V dnešnej dobe, kedy väčšina z nás dáva prednosť rýchlej sprche, sa často stáva, že na starostlivosť o nohy akosi zabúdame. Preto si pripravte lavór, pemzu a krémy a hor sa do údržby!

V prvom rade treba nôžky poriadne vymočiť v teplej vode. Okrem zmäknutiu kože zároveň podporíte aj ich správne prekrvenie. Skúste si do vody pridať soľ do kúpeľa určenú priamo pre nohy, tým sa vydezinfikujú drobné ranky a celkovo zjemní pokožka nôh. Nejde o časovo náročný úkon, bohato postačí, ak si s nohami v kúpeli posedíte aspoň päť minút. Avšak ak chcete docieliť čo najlepší efekt, mali by ste tomu dať svoju pravidelnosť. Ideálne je nechať zregenerovať nohy v kúpeli dva- až trikrát do týždňa.

Po kúpeli

Potom si treba nohy dôkladne vysušiť a nezabudnúť aj na kožu medzi prstami. Práve tá ak sa dôkladne nevysuší, najčastejšie trpí rôznymi infekciami či nedajbože plesňami. Následne vezmite pemzu a poriadne ňou vyšúchajte stvrdnuté časti chodidiel. Obzvlášť veľkú pozornosť venujte pätám, ktoré sú chôdzou a mechanickým trením topánok častokrát najviac namáhané a preto aj vysušené. Ak sa poriadne odstráni odumretá pevná koža, chodidlá vyzerajú hneď o čosi oddýchnutejšie.

Ďalším krokom je aplikácia krému – a pokiaľ sú nohy naozaj poriadne suché a zanedbané, určite si na ne treba naniesť riadne hrubú vrstvu, ktorá sa do kože postupne vmasíruje. Vhodné sú regeneračné krémy, ktoré sa používajú aj na ruky či krémy určené špeciálne nohám, ktoré zabránia aj ich nadmernému poteniu. Raz za týždne je dobré použiť aj na chodidlá hydratačnú masku – pokojne takú istú, akú používame na tvár.

Záverečná starostlivosť

Letné sandáliky či topánky s otvoreným špicom si určite zaslúžia aj krásne upravené nechty. Správna a vkusná pedikúra im pridá na elegancii a celkovo podčiarkne celú krásu. Či navštíviť profesionálny salón, alebo si vystačíte sami, je už len na vás. Na doma sa však istotne zídu nožnice na strihanie nechtov na nohách – klieštiky, ktoré sú pevnejšie a ľahšie si s nechtami prstov nôh poradia. Správny tvar nechtov na nohách len pár milimetrov prečnieva od bruška palca a prstov a je štvorcového tvaru so zaoblenými rohmi. Lak sa rovnako, ako na rukách, nanáša až po odstránení toho starého.

 

Krásne upravené nohy nie len, že budú perfektne vyzerať v letných topánkach, žabkách a sandáloch, ale určite aj na boso na kúpaliskách či pri hraní plážového volejbalu. Veď keď dbáme o svoje topánky, aby vyzerali čo najlepšie, naše nohy si istotne zaslúžia ešte o kúsok viac!

Napísala: Lucia Zimanová

Foto: luigi diamanti