Krása obkukaná zo zahraničia

Please enter banners and links.

Mnohé z nás sa čudujú tomu ako je možné, že Japonky majú nádherne čistú pleť, Brazílčanky oplývajú sexy postavou a Indky majú krásne vlasy plné lesku. Čo ony majú a my nie?

Nie vždy je zodpovedná genetika. Mnohé zmeny k lepšiemu sa dajú dosiahnuť aj správnou starostlivosťou.

 

Sexy telo

         Sexy postava má visačku „made in Brasil“. Práve ženy z Brazílie nie sú ani moletky, ale ani priveľmi štíhle. A čo je ešte podstatnejšie, ich pokožka je pevná.

Za tajomstvom skvelej postavy sa skrýva nielen ich obľúbený tanec (práve samba a iné rytmické tance udržujú telo vo forme), ale aj starostlivosť v podobe orechového oleja. Na pokožku sa okrem neho zvykne nanášať ešte aj makadamový olej alebo orechové maslo. Všetky tri vymenované skrášľovače sú bohaté na nenasýtené mastné kyseliny. V našich drogériách preto hľadajte hydratačné, regenerujúce a zvláčňujúce prípravky s obsahom makadamového alebo orechového oleja, príp. si tieto látky zadovážte zvlášť.

 

Dokonale čistá pleť

         Čistá pleť je pre nás, Európanky, až nepochopiteľná, no pre Japonky sa stala samozrejmosťou. Aj ženy vo vyššom veku majú nielen stále hladkú čistú pleť bez výraznejších nečistôt, ale obchádzajú ich aj vrásky. Ak aj nejaké majú nezvyknú byť tak výrazné ako tie naše.

Ich tajomstvo je však veľmi jednoduché – pijú veľa zdravého zeleného čaju, doprajú si ryby, diétnu ryžu, a na píling používajú predovšetkým ryžové klíčky zmiešané s vodou. Našťastie aj u nás sú už dostupné pleťové masky s ryžou alebo s výťažkami zo zeleného čaju. Dobre padnú aj korektory v podobe tuhých tyčiniek obohatené o extrakt zo zelené čaju.

 

Zvodnosť a šarm

         Zvodnosť a šarmantnosť sú vlastnosti charakteristické pre Talianky. Úspech u týchto žien treba pripísať olivovému oleju; mnohé z nich ho majú vyrobený podomácky, alebo aspoň kúpený, samozrejme extra panenský.

Olivový olej je v Taliansku používaný pre antioxidanty a cenný vitamín E – sú to látky zvyšujúce pružnosť pleti. Olej z olív zároveň pri pravidelnom používaní spomaľuje tvorbu vrások a má hydratačné účinky. Navyše ho veľmi dobre znáša aj tá najcitlivejšia pokožka, takže jeho nanášanie je úplne bezpečné pre každú ženu. V ponuke sú na pultoch predajní aj pleťové masky na vypnutie pleti, rozličné výživové krémy a séra na starostlivosť o pleť s výťažkami z olivového oleja.

 

Krásne vlasy

         Iste ste si všimli, že Indky oplývajú nielen dlhými , ale tiež hustými a mimoriadne lesklými vlasmi. My si ich priebežne musíme strihať kvôli štiepiacim sa končekom a lesk sa snažíme dosiahnuť rôznymi prípravkami. Ako to však robia ony?

V prvom rade treba podotknúť, že vlasy sú pre tamojšie ženy prvoradou okrasou, a preto sa o ne svedomito starajú. Umývajú si ch spravidla raz až dvakrát za týždeň a počas umývania používajú šampóny vyrobené len na prírodnom základe s množstvom byliniek a, pochopiteľne, bez chemických zložiek. Okrem toho si vlasy nezvyknú vysúšať fénovaním, radšej ich nechajú voľne schnúť. Ak chcete dosiahnuť podobný efekt nájdite si čo možno najšetrnejší šampón na vlasy a vyhľadajte zábaly s obsahom olivového oleja pre lesk a zdravé končeky.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net