Konečne sezóna šálov

Please enter banners and links.

Nadišla jeseň – čas kabátikov, čiapok, prvých čižmičiek i červených nosov vyštípaných od zimy. V lete ukazujeme svoje najkrajšie šaty, sukne, šortky, no  vôbec však  nemusíme banovať za horúcimi dňami. Aj počas chladných dní sa totiž vieme parádne „nahodiť“ a zvýrazniť svoj ženský šarm.

 

Najskôr tenké

S príchodom jesene postupne zo svojich šatníkov vyťahujeme najskôr hrubé svetríky, postupne parky či kabáty, kombinujeme to s efektnými členkovými topánkami a úplná čerešnička na torte je  – šál. Naoko nenápadný doplnok, ktorý nezaberie v skrini veľa miesta, avšak celkový look dotvorí priam geniálne. Doprajte si ich koľko len chcete, na každú príležitosť iný. Iný k rôznej obuvi a k rôznym farbám. Iný podľa nálady, iný ráno a ďalší zas večer. Pestrosť šálov je jedinečná, vábna a nevyčerpateľná.

 

Potom hrubšie

Postupne začne mrznúť a všetci sa zveríme do opatery teplým hrubým šálom, spod ktorých nám budú trčať iba oči a tým najlepším spôsobom nás ochránia pred krutou zimou. Pri ich nákupe si však dávajte poriadny pozor na materiál, z ktorého sú vyrobené, pretože „pichľavé“ šále určite nebudete radi nosiť. Nie sú len bariérou pred nepríjemným chladom, ale mnohé z nich rozveselia váš outfit na počkanie. Skutočnou „mágiou“ sú rozhodne pletené šále s hrubými „očkami“, ktoré je radosť nosiť i vystavovať na obdiv.

 

Všakovaké vzory i farby

Vyzdvihnite svoju ženskosť napríklad so šálmi s kvetinovými výraznými vzormi, ktoré dodajú pôvab každej dáme. Svoju eleganciu a vkus podporíte s luxusnými materiálmi a farbami ako sú biela, tmavomodrá, béžová či sivá. Úplne najdokonalejšiu kategóriu šálov tvoria tie vyšívané. Rôznofarebnými niťami alebo aj zlatými, krásne sú však aj tie doplnené perličkami, strapcami, s brmbolcami a inými okrasami. Je radosť nosiť šál, ktorý sa stáva našou ozdobou i tiež vizitkou. Každý totiž čo-to napovie o svojej nositeľke. Prezradí všetkým záujemcom, aká bytosť asi ste. Zahreje ako na krku, tak i na srdci.

FOTO: pexels.com