Kočíky, kočíky, kočíky

Please enter banners and links.

Každá mamička sa iste teší na svoje deti, či už je to veľmi blízko a bruško sa nápadne zväčšuje alebo sa len dozvedela, že čaká bábätko. No táto radostná správa so sebou prináša i kopu starostí, hlavne ak ide o prvé dieťa. Treba toho totiž veľa zariadiť a hlavne nakúpiť.

Ak teda patríte tiež k budúcim maminám tešiacim sa na svoju prvú ratolesť, určite si prečítajte náš článok. Dáme vám totiž zopár tipov o tom, čo je pre vás asi najdôležitejšie. Okrem detskej izby a plienok či oblečenia sú tou najdôležitejšou vecou pre deti kočíky.

Kočík totiž budete využívať veľmi často, keď bude dieťatko úplne malinké, pretože nosiť ho neustále na rukách je nemožné. No dobré je vyberať kočíky, ktoré využijete i pre trochu väčšie deti, ktoré síce už radi behajú aj sami, no dlho to nevydržia, a tak budete chodiť s kočíkom aby ste ich mohli viezť keď už nebudú vládať.

Veľmi dobre vám poslúžia klasické kočíky, ak sa dajú preskladať na niečo  športovejšie. Alebo si môžete vybrať športový kočík, či kočík golfový. V dnešnej dobe je výber naozaj široký, a tak iste nebudete mať problém nájsť presne to, čo vám bude vyhovovať.

Pri výbere však berte ohľad hlavne na to, ako budete kočík používať. Či budete chodiť len po pekných chodníkoch na prechádzky alebo by ste naopak chceli s kočíkom aj behať, či chodiť na korčuliach. Ak neviete, čo je pre vás vhodné, nechajte si poradiť od odborníkov alebo kamošiek, ktoré už deti majú. Tie vám dajú najlepšie rady v tom, na čo si dávať pozor.

Ak už budete mať vybratý typ kočíka, stačí sa už len zamyslieť nad farebným prevedením. Ak viete pohlavie dieťatka a uvažujete len nad jedným dieťaťom, môžete si zvoliť kočík v chlapčenskej alebo dievčenskej farbe. No ak pohlavie neviete, prípadne chcete viac detí, vyberajte radšej niečo neutrálnejšie, čo budete môcť využiť pri dievčatku i chlapčekovi.

Samostatnú kapitolu tvoria kočíky pre dvojičky. Pri ich výbere si dávajte dvojnásobný pozor na ich skladateľnosť, aby sa vám zmestili napríklad do auta alebo aby ste s nimi vôbec prešli cez dvere výťahu či domu.

Ak už teda máte kočík vybratý a detskú izbu zariadenú, ste zhruba pripravené na príchod dieťatka. Vecí na vybavovanie je samozrejme viac, no na to ešte časom prídete. Možno sa však už o chvíľu k výberu kočíkov vrátite. Veď ak budete mať dievčatko, iste budete časom vyberať pekné kočíky pre bábiky.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net