Kedy je ten správny čas na letné pneumatiky?

Please enter banners and links.

auto

S teplejším počasím motoristom veľa nepríjemných povinností odpadlo, no zároveň im pribudli nové. Jednou z nich je nepochybne aj jarná očista svojho miláčika a, samozrejme, prezutie letných pneumatík. Kedy je ten správny čas a je vôbec potrebné meniť zimné gumy za letné?

Sú letné pneumatiky potrebné?

Mnoho vodičov v snahe ušetriť jazdí na zimných pneumatikách aj v lete. Zákon totiž vyslovene nestanovuje nutnosť prezúvania zimných gúm za tie letné. Avšak každý priemerný vodič vie, že jazda na horúcom asfalte so zimnými pneumatikami nie je žiaden komfort, o bezpečnosti nehovoriac. Hrubší dezén zimných pneumatík si síce lepšie poradí so snehom či blatom, no k teplému asfaltu nedokáže priľnúť tak ako letné, čo zväčšuje brzdnú dráhu vozidla, zhoršuje jeho ovládanie, ale aj ich hlučnosť je podstatne väčšia, ako by sme si priali. Takže ak teplota vzduchu presiahne hodnotu 7°C,je ten správny čas dopriať svojmu miláčikovi kvalitné letné pneumatiky.

Čím sú letné pneumatiky charakteristické

Letné pneumatiky majú oproti tým zimným viditeľne nižší dezén, čo im dáva do vienka lepšiu priľnavosť k vozovke a podstatne lepšiu ovládateľnosť najmä počas brzdenia či na mokrej vozovke. Výsledkom toho je oveľa hospodárnejšia jazda a nižšia spotreba iste vykompenzuje náklady spojené s ich kúpou či prezutím. Samozrejme, že aj v tejto kategórii je na výber celá škála produktov s rozdielnymi vlastnosťami, dezénmi a aj v rôznych cenových kategóriách. Pri výbere teda treba zvážiť aj to, aké dlhé trasy s autom absolvujeme, ako rýchlo, po akých cestách a týmto kritériám podriadime svoj výber. Čo sa týka veľkosti, je dobré sa držať údajov v technickom preukaze a ušetriť si tak možné nepríjemnosti pri cestných či technických kontrolách. Kúpou správnej veľkosti pneumatiky sa tak zvýši pravdepodobnosť, že naša jazda bude komfortná a bezpečná.

Ak je pre nás výber letných pneumatík naozaj tvrdý oriešok, vždy je možnosť obrátiť sa na odborníkov, ktorým táto problematika iste cudzia nie je. V Pneueshop.sk si poradia s každou otázkou a vždy nájdu pre nás vhodné a cenovo prijateľné riešenie. Pneumatiky nie sú len gumy, sú tým, čo spája nás a naše auto s vozovkou.

Reklamný článok