Keď osvetlenie, tak dokonalé

Please enter banners and links.

Je blahodarné pre život, zlepšuje nám náladu, výkonnosť a vnáša jas aj tam, kde vládne tma. Možno trochu prozaické, no presne tak by sa dalo vnímať svetlo vo všetkých jeho podobách. No kým nad tým svetlom slnečným nemáme až takú moc, s umelým osvetlením dokážeme robiť priam divy!

Kam nechodí slnko, tam musia svietidlá

Áno, hovorí sa, že kam chodí slnko, nemusí lekár. Svetlo ako také je úžasný životobudič a pôsobí skutočne na všetky naše zmysly, takže každá investícia do kvalitného osvetlenia nám prináša len benefity. Ide aj o atmosféru v našich domovoch, kanceláriách či akýchkoľvek priestoroch, kde sa zdržujeme. Všade tam sa bez lámp, lampičiek, lustrov či priemyselných svietidiel len ťažko zaobídeme. Pracovné svietidlá s vyššou svietivosťou v neutrálnej bielej sú vhodnejšími kandidátmi do komerčných priestorov, kancelárií, nákupných stredísk a výrobných prevádzok, kde vďaka studeným odtieňom bielej motivujú naše výkony a udržujú nás v aktivite a bdelosti.

Opačným spôsobom na nás vplývajú teplé odtiene bielej, ktoré sú akýmsi posledným zábleskom zapadajúceho slnka, a rovnako teplým dojmom pôsobia aj na nás. Po ťažkom a vyčerpávajúcom pracovnom dni v nás evokujú pokoj a ich relaxačné svetlo nás uvádza do fázy odpočinku. Neuveriteľná symbióza umelého osvetlenia s prírodným slnečným svetlom pôsobí na správanie človeka veľmi prirodzene, čo sa zákonite odzrkadlí na jeho celkovom správaní, náladách a nepochybne aj výkonnosti.

Svietidlá Led2 – krôčik od dokonalosti

Čo najviac sa priblížiť prirodzenej intenzite svetla je tým, čo odlišuje klasické svietidlo od svietidla skutočne kvalitného. Nie je to len dizajn a použité materiály, ako sme to vnímali možno donedávna. Je to o priblížení sa k prirodzeným farbám slnečného svetla počas celého dňa, aj v našich domoch či na pracoviskách. A tu nejde nespomenúť mladého slovenského výrobcu osvetlenia LED2, ktorý si pri tvorbe svojho portfólia kládol na srdce práve túto myšlienku. V pozadí však nezostali ani materiály a skvelý dizajn, ktorý len dopĺňa dokonalý vzhľad týchto jedinečných prvkov osvetlenia. Je umenie vytvoriť svietidlo, ktoré spĺňa všetky naše kritériá. No to, čo by nás pri výbere malo najviac zaujímať, je práve jeho schopnosť čo najvernejšie imitovať prirodzené svetlo. V konečnom dôsledku tak môžeme získať oveľa viac ako len krásne a dizajnové svietidlo.