Keď máte doma závislého hráča na tipovaní športových výsledkov

Please enter banners and links.

Zábavu vo voľnom čase poníma každý trochu inak. Jeden si ide zabehať do prírody, ďalší si otvorí zaujímavú knihu a tretí si zájde do stávkovej kancelárie. Všeobecne v živote platí, že menej je niekedy viac a všetkého veľa škodí. Nejde len o to, čo robíte, ale aj ako sa pri tom cítite a čo vám to vnútorne dáva. Nemôžeme odcudzovať ľudí, ktorí si raz za čas pre zábavu stavia na svoj obľúbený futbalový tím či tenisového hráča a veria vo svoju aj jeho výhru. Problém však nastáva presne vtedy, keď táto záľuba začne prerastať cez hlavu. A to platí nielen pri stávkovaní.

Hobby vs. závislosť

Stávkovanie je dostupné pre každého nad osemnásť rokov a s rozmachom internetu už ani za týmto, povedzme hobby, nemusíme chodiť preč z domu. Táto záľuba však môže veľmi rýchlo prerásť v závislosť, pretože túžbu po peniazoch neukojíte. Ak máte doma milovníka športu a aktívneho stávkara, tak potom viete, že výhra neuspokojí, no prehra ešte viac nakopne. A tu môže nastať zásadný problém, pretože na samotnom stávkovaní nie je nič zlé, ak je v rozumnej miere, neohrozuje rodinný rozpočet a nezasahuje vám do života. Keď to prerastie do serióznej závislosti, máte doma vážny rodinný problém, o ktorom aktívne diskutujú aj na Modrom koníkovi.

Príznaky uvidíte

Prvotnou myšlienkou stávkovania je získanie peňazí. Všetci chcú návod, ako zarobiť na tipovaní zápasov, no nech má hráč napozerané štatistiky, nech pozná hráčov, tímy, nikdy nemôže so stopercentnou presnosťou vedieť výsledok. Hráči hľadajú tú správnu stávkarsku stratégiu, no aj tá nie je istá. V prípade, že váš partner prepadol stávkovaniu, nemusíte hneď panikáriť, že ide o závislosť. Tu je naozaj dôležité si všímať, ako hráč celú situáciu vníma a najmä, aké sumy vkladá do svojich tipov.

Jedným z najväčších príznakov, kedy niečo nie je v poriadku, je stres a nervozita. Ak to hráč berie celé športovo, tak pri prehre a strate pár eur kývne rukou a dá si od stávkovania na čas pauzu. Aby ste sa vyvarovali vzniku závislosti, sledujte ho, zaujímajte sa o výsledky a robte si podporu pri sledovaní zápasu.

FOTO: freedigitalphotos.net