Keď máte bielu kuchynskú linku, pohrajte sa s farbami i materiálmi

Please enter banners and links.

kuchyňa

Dnešným veľkým trendom sú biele kuchynské linky. Už takmer každá tretia domácnosť sa nechala „pohltiť“ tzv. vintage štýlom, kde všetko pripomína romantický vidiek. Biela farba je elegantná a šarmantná, ale niekedy môže pôsobiť chladne a neútulne. Preto je vhodné ju doplniť niečím výrazným.

Útulná kuchyňa za málo peňazí

Niektorí si možno kúpili byt alebo dom, kde už biela kuchynská linka bola. Čo v takomto prípade? Pokiaľ sa vám páči a vyzerá ako nová, a teda nemá nijaké poškodenie – dajte jej ešte šancu. Hoci to nemusí byť úplne váš štýl, ale pomocou farieb a doplnkov z nej vytiahnete maximum.

Ak sa idete pustiť do prerábky a zariaďovania, prvé, čo vás čaká, je určite maľovanie. K bielej kuchynskej linke sa budú výborne hodiť zemité odtiene farieb, ale aj taká mentolová alebo žltá určite vykúzlia „vau“ efekt. Odborníci radia – používať v kuchyni pastelové odtiene farieb. Podporujú chuť do jedla, trávenie a upokojujú. Nezabudnite na zeleň. Práve kvety vnesú do kuchyne život a príjemnú atmosféru.

Zabudnite na preplnené police a pracovnú plochu

Kuchyňa by mala byť najčistejšia a najupratanejšia miestnosť v dome. Množstvo políc, doplnkov, sošiek a „hlúpostí“, z nej rozhodne neurobia príjemný oddychový kútik. Menej je niekedy viac, pamätajte. Zároveň vám to ušetrí kopu času pri jej upratovaní. Dominantou každej kuchyne je určite jedálenský stôl. Kus nábytku, pri ktorom sa stretneme všetci spolu ako jedna rodina a máme možnosť zdieľať krásne chvíle. Investujte radšej do jeho štýlu a kvality, než do malých lacných gýčov. Váza s čerstvými kvetmi na ňom a misa plná ovocia pôsobia útulne a luxusne.

Zaobídete sa aj bez nástenných hodín

Namiesto veľkých hodín si kúpte radšej pekný obraz. Do kuchyne sa hodia prírodné motívy alebo abstrakt. Keď chcete, pokojne si tu vystavte svoje rodinné fotografie. Kuchyňa je ideálny priestor pre rodinu. Štýlové jedálenské stoličky a teplý koberec pod nohami sú tie veci, ktoré vám na počkanie a naozaj za pár drobných vytvoria z kuchyne najobľúbenejšiu miestnosť v byte alebo v dome.

FOTO: pexels.com