Keď jeden bojuje, ale ten druhý už nemá záujem

Please enter banners and links.

Šťastné tie z vás, ktoré ste niečo takéto nikdy nezažili alebo ani nikdy neokúsite. Reč je o situácii, kedy v partnerstve alebo v manželskom zväzku nastáva vážny problém – nedostatok lásky, alebo jej úplný zánik.

 

Zlyhala komunikácia

Ak je to skutočne tak, komunikácia musela zlyhávať už dlhšiu dobu. Možno to začalo postupným nezáujmom, ktorý sa neskôr presunul až do vašich spální – čo je dosť vážny problém. Hovorí sa, že každý vzťah raz zaskočí rutina. Nepríjemnosť, ktorá má od iskry vzrušenia veru poriadne ďaleko. Na rad prichádza obvykle vtedy, keď začne rásť ego jednému alebo druhému z vás. Mať zdravé ego predsa nie je na škodu, poviete si. Je to práve to, čo sa nás snaží udržať pri živote. Poskytuje nám sebavedomie, sebadôveru, no ale aj tú horšiu stránku, ktorou je sebectvo.

 

Sebectvo – vstup zakázaný

Ak sa považujete za párik „vyvolených“, tak vedzte, že nič také, ako sebectvo – nemá vo vzťahu čo hľadať. Keď nám totiž srdce horí pre toho druhého, niet v ňom ďalej miesta pre nič iné, obzvlášť, ak by to malo narušiť vzájomné spolunažívanie. Naozajstné spriaznené duše vyhlasujú, že pravá láska žije s pocitov svojej druhej polovičky. Všetky jej radosti, úspechy, ale aj trápenia – sú spoločné. Nesúperia. Zdieľajú svoje dni od rána do večera. Zaujímajú sa jeden o druhého. Neustále komunikujú.

 

Ja ťa už nemilujem!

Nepríjemný prípad nastáva, keď mu narovinu oznámite, že ho už viac nemilujete a že váš vzťah/manželstvo – bol iba jeden veľký omyl. Nuž a ešte horšie to je, pokiaľ to On nechce akceptovať. Nezávidenia hodná situácia pre oboch. Ona chce začať nový život a on neakceptuje ani tak významný fakt, akým sú jej city. Neverí alebo nechce veriť. Začne sa ľutovať a vynaloží všetko úsilie na to, aby si vás opäť získal a presvedčil, že sa to zmení. Vraj nebude opakovať tie isté chyby.

Teraz máte na výber z dvoch možností – necháte sa obalamutiť a presvedčíte samú seba o tom, že možno to je láska, avšak dostala inú podobu, alebo budete verná svojmu srdcu a na svojho Pána Pravého si radšej ešte počkáte.

V druhom prípade sa však pripravte na všetko. Váš (bývalý) partner urobí možné aj nemožné, aby si vás opäť získal. Neprestávajte si však veriť a hlavne sa spoľahnite na to, že všetko sa raz skončí a vy konečne dostanete šancu na nový, lepší začiatok.

FOTO: pexels.com