Keď je problém, že nežiarli

Please enter banners and links.

Ženy sú zvláštne stvorenia, vždy zatúžia po tom, čo nemajú. Keď majú krátke vlasy, chcú dlhšie, keď sú hnedovlásky, farbia sa na blond. Jedny sa sťažujú na žiarlivých partnerov, iné sa trápia, lebo ich partneri si ich takmer vôbec nevšímajú… V živote je veľmi dôležité nájsť tú správnu mieru.

 

Strach o stratu blízkej osoby

Žiarliví ľudia prežívajú nepríjemné pocity závisti, hnevu, strachu, ale aj osobnej menejcennosti. Bývajú nedôverčiví, podozrievaví, náladoví a niekedy aj poriadne nepríjemní. Horší prípad nastáva, keď si to ani nepriznajú. Často sú na to náramne hrdí, lebo vyhlasujú, že to je dôkaz ich lásky. Má to však jeden háčik – láska sa zakladá na dôvere. Je to vážny problém, ktorý vzniká najmä vtedy, keď sa jednému z partnerov prestáva dariť, či už v pracovnom, alebo v súkromnom živote. Netreba to brať na ľahkú váhu, lebo žiarlivosť nikam nevedie, iba ak k rozpadu manželstiev alebo partnerstiev. Nezabúdajte, že je to práve komunikácia, ktorá môže dopomôcť k vyriešeniu tohto háklivého problému.

 

Zdravá žiarlivosť je na mieste

Existuje aj druhá skupina ľudí, a to takých, ktorých partner nežiarli vôbec, a preto celé dni zápasia s myšlienkami, že už asi nie sú dosť atraktívni. Trápia sa, pretože hoci robia aj nemožné, starajú sa o svoj vzhľad a snažia sa byť dokonalí a príkladní, nikdy si u svojho partnera nevšimnú ani malý náznak tejto modernej „choroby“. Potom prídu na rad otázky: Čo ak nie som dosť dobrý/á? Má iného/inú? Je to začarovaný kruh. Ľudia, ktorí nie sú schopní žiarliť, si neuvedomujú, ako svojím nezáujmom rania toho druhého. Nedá sa povedať ani poradiť, čo v takom prípade môže ukrivdená osoba robiť, jedine ak by sa s tým raz zmierila a prišla na iné myšlienky vďaka novým záľubám, priateľom a iným činnostiam, ktoré aspoň trocha vyplnia prázdne miestečko kdesi v srdci. Isté je však jedno – polievka sa nedá jesť ani presolená, ani nedochutená, a vždy má ulahodiť všetkým, nielen tomu, kto ju varí. I v partnerstve je preto veľmi dôležité rozprávať sa o svojich preferenciách.

FOTO: pexels.com