Kde môžete nájsť dobre platené stáže a prečo sa ich oplatí vyskúšať?

Please enter banners and links.

stáž

Stážovanie neznamená iba pracovanie zadarmo. Medzi ponukami neplatených stáží viete nájsť aj tie, za ktoré vám môžu dobre zaplatiť. V tomto článku sa zameriame práve na nich. Viete, kde nájsť dobre platenú stáž, čo vám môže priniesť a prečo vyskúšať aj tú neplatenú?

Stáž pre študentov ako výnimočná skúsenosť

Stáž so sebou prináša jedinečné výhody. Platené zahraničné stáže pre študentov vysokých škôl majú napríklad formu akademického kreditného systému. Zabijete tým tak dve muchy jednou ranou – získate cenné pracovné skúsenosti, ktoré sa vám neskôr môžu zísť pri štúdiu či žiadostiach o zamestnanie, a zároveň si zabezpečíte potrebné kredity pre štúdium.

Ak je stáž neplatená, nebojte sa jej, vždy je to značné plus a skvelá kolónka v životopise. Existujú však aj situácie, kedy vám škola ponúkne štipendiá na absolvovanie stáže, či už prostredníctvom univerzity alebo súkromných zdrojov. Pokryjete tým cestovné a ubytovacie náklady.

Stážovať môžete aj po absolvovaní školy

Čo ak už nie ste študentom? Nevadí. Platené stáže nájdete aj ako absolvent. A ako je to s nákladmi? Mnoho stáží môže dopadnúť ako full-time job, iné firmy zase ponúknu namiesto platu nejaký druh životného štipendia – pokryjú tak vaše životné náklady alebo náklady na cestovanie, stravu a nájom.

Okrem toho môžete skúsiť šťastie s fundovaným startupom. Nie je nezvyčajné, že takéto firmy ponúkajú plne platené stáže v snahe zabezpečiť si najsľubnejší talent.

Prečo ísť na stáž?

Aj keď sa zdá, že kompenzácia nákladovpre stáž nemusí byť vždy dostatočná, choďte do toho.

  • Získate cenné skúsenosti.
  • – Vytvoríte si kariérne siete s jedinečnými kontaktmi do budúcna.
  • – Precestujete svet a spoznáte iné krajiny a národnosti.
  • Ozvláštnite si váš životopis a pridáte do neho veľmi významnú kolónku, ktorá zarezonuje na mnohých pohovoroch.
  • – Zlepšíte si ovládanie cudzích jazykov.
  • Stretnete sa s odborníkmi vo svojom odbore.
  • – Máte možnosť získať platené miesto aj po ukončení stáže.

Tipy na platené stáže vo svete

Stáží je po svete plno, treba sa však rozhodnúť, v akom odbore a kde ich chcete absolvovať.Najlepšie je nájsť si stáž, ktorá sa týka vášho odboru a rozšíri vaše už získané skúsenosti a znalosti v danej oblasti.

Medzi známe či dobre platené stáže vo svete patria napríklad internshipy vo Facebooku, Cisco, Goldman Sachs, KONE alebo L’Oreal.Ak vás zaujíma móda, máte možnosť absolvovať letnú stáž v H&M. Na druhej strane je tu technologický gigant Google, kde môže byť stáž naozajstnou výzvou. A ak chcete pomôcť Európe a objaviť jej rôzne zákutia, zamerajte sa na stáže poskytované Európskou úniou.

Ak sa budete riadiť podľa vyššie uvedených tipov, budete na dobrej ceste k tomu, aby sa vaša stáž stala nezabudnuteľným zážitkom! Aj napriek tomu, že budete pre to musieť niečo obetovať, financiea námaha nebudú vďaka skvelej skúsenostinikdy vynaložené zbytočne.

A ak ešte stále pochybujete, poradíme vám v Praxuj. Držíme palce pri hľadaní!

Reklamný článok

FOTO: pexels.com