Kariéra či materstvo, ako to správne naplánovať

Please enter banners and links.

ID-100154820Aj vy patríte do skupiny tridsať ročných žien a žiadne biologické hodiny nepočujete tikať? V práci trávite viac ako dvanásť hodín a potom ešte stíhate drink s kamarátmi v meste? Jedine vaši rodičia vám priamo či nepriamo naznačujú, že by už radi kočíkovali svoje prvé vnúčatko? A vy ste len zatiaľ zarytá karieristka túžiaca po slobode.

V dnešnej dobe nebudete prvá ani posledná, ktorá ešte v tridsiatke nemá dieťa. Ak to tak vy necítite, že potrebujete životnú zmenu, ktorú by vám mohol priniesť malý človiečik, ani to nerobte. Pretože v konečnom dôsledku si všetky vaše frustrujúce nálady odnesie dieťa. A to nie je voči nemu fér.

Ak cítite, že rodinu chcete, ale máte potrebuje sa ešte realizovať v práci, tak pracujte. Urobte si dobré zázemie. Našetrite si peniaze, kúpte byt a precestujte svet, pokiaľ to ide. Ak máte pri sebe skvelého muža, o ktorom si myslíte, že by mohol byť otec vašich detí, oboznámte ho s tým. Môže sa stať, že sa vaše plány nestretnú. Aby ste v tomto veku nemíňali drahocenný čas a prípadne hľadali šťastie niekde inde. Dohodnite sa, že ešte rok dva počkáte a potom skúsite popracovať na bábätku.

ID-100339519

Ak ste opačný prípad, že rodinu chcete, ale otec vašich detí je ešte v nedohľadne, nezúfajte. Treba mať otvorenú myseľ a oči na stopkách. Nikdy neviete, z ktorej strany môže prísť. Hlavne mu hneď na prvom rande nevešajte na nos, koľko chcete mať detí. Na druhé sa už nemusíte dostať a pritom to mohol byť ten pravý. Myslite pozitívne, vysnívajte si svojho ideálneho chlapa a on sa čo nevidieť zjaví.

Patríte do skupiny, že nechcete nikdy žiadne deti? Nebojte sa, ani to nie je nič zvláštne. Aj také ženy existujú a je ich v tejto dobe čoraz viac. Ak ste pevne rozhodnutá, určite to povedzte svojmu partnerovi. On vás možno videl ako dokonalú matku svojich detí a táto informácia môže byť veľký škrt cez rozpočet. Má právo si vybrať život, tak hrajte na rovinu. A možno sa vám podarí náhodou splodiť dieťa a budete z toho nadšená. Deti dávajú obrovský zmysel životu. Spoznáte nepoznané.

Ak sa stále neviete rozhodnúť, kedy je ten správny čas na potomka, veľmi nad nerozmýšľajte. Nechajte si napovedať povestným siedmym zmyslom, ten nikdy nezradí. Keď chcete, ešte čakajte a keď nie, začnite sa snažiť. Všetko však po dôkladnej komunikácii s partnerom. Predsa musíte byť na túto novú životnú situáciu obaja dobre pripravení. Berte na vedomie aj to, že byť na materskej dovolenke je stále dočasný stav a do svojej milovanej práce sa budete môcť čo chvíľa vrátiť.

FOTO: freedigitalphotos.net