Kardio cvičenie – makajte aj v lete!

Please enter banners and links.

Na nový rok sme si dali všetci predsavzatia o zdravom životnom štýle. No, ale pravdu, koľko z Vás praktizovalo nejaké tie kardio cviky počas celej jari až do teraz?

Veľa z Vás určite odpovedalo, že ani jeden, respektíve ste to skúsili pár dní a potom to išlo všetko zase dolu hlavou. Prišlo leto, a keď sa pozrieme na svoje postavy, tak sa nám až žalúdok prevracia.

Kardio cviky sú učinnejšie počas leta, tak hlavu hore!

Áno je to tak, predsa kardiovaskulárne cvičenie je hlavne o potení. A v lete sa samozrejme ľudia potia oveľa viac ako v zime.

Jediné čo je naozaj treba, je dobré počasie a chvíľku voľného času.

Ak vybehnete na pol hodinu von, a zabehnete si približne polhodinu na čerstvom vzduchu, tak sa zaručene spotíte o 50% viac ako v klimatizovanom fitness centre. Na záver si dáte zopár angličákov a vybavené.

Samozrejme po príchode domov nesmiete vyžrať chladničku a zjesť všetky sladkosti. Tu nastáva ten problém s ktorým všetci bojujeme. Treba mať ale na pamäti, že ak vydržíte mesiac makať a dostanete sa do formy, tak potom si občas nejaký ten keksík dať môžete.

 

Ako často cvičiť kardio?

Jasné, nie je všetko o kardiu. A keďže kardio je dobré cvičiť tak 3-4krát týždenne, tak pomedzi to, určite zapojte aj nejaké silové cviky. Veď keď zhodíte tuk, tak prebytočnú kožu treba niečím aj naplniť.

V poslednej dobe sa za najlepšie kardio považuje boxing. Stačí si kúpiť boxovacie vrece a zavesiť si ho doma na bytu alebo do garáže. Ak ale máte radi klasiku tak vám bohate postačí aj klasický stacionárny bicykel.

Svaly sú potrebné, uvidíte ak zhodíte prebytočný tuk a trošku poposilňujete, tak vaša postava bude vyzerať luxusne.

Chudnutie ako také zábava nie je, ale ako náhle schudnete, tak zábava začne vtedy keď si všimnete ako všetci ostatní na vás zazerajú a závidia Vám vašu postavu. A to ani nehovorím o výbornom a zdravom pocite.

 

Aký proteín a aké výživové doplnky?

Samozrejme netreba zabudnúť na zdravú stravu a dobrú životosprávu. To je predsa absolútny základ. Nie nadarmo odvšadiaľ počúvame, že chudnutie je 70% úspechu strava.

Vieme si teda výborne pomôcť výživovými doplnkami. V zdravej strave je protein hneď na prvom mieste. Častokrát sa hovorí o srvátkových proteínoch ako najlepších proteínoch na začiatok cvičenia. Pokiaľ ale cvičíte pravidelne a veľa, tak netreba zabudnúť, že v podstate cvičením si vieme svaly aj veľmi dobre zničiť. A preto treba užívať výživové doplnky ako napríklad BCAA, vitamíny a minerály a mnoho ďalších iných.

Ak tieto všetky jednoduché rady spojíte, tak sa určite veľmi rýchlo dostanete do formy. Ako rýchlo záleží už len na Vás, ako veľmi budete na sebe makať.

Reklamný článok

FOTO: www.womenshealthmag.co.uk; www.livestrong.com