Kam na dovolenku toto leto?

Please enter banners and links.

Na letnej dovolenke by ste si okrem oddychu na pláži mali užiť aj novú krajinu a získať zážitky, na ktoré doma popri pracovnej rutine nemáte šancu. U mladšej generácie už dávno neplatí pravidlo jazdenia na dovolenku na to isté miesto každý rok v lete. Miesta striedame a spoznávame svet. Máme pre vás dve skvelé destinácie na prichádzajúce leto či jeseň. Pre tých, čo nechcú cestovať cez pol sveta je ideálnou voľbou španielska Andalúzia, pre dobrodruhov nádherný thajský ostrov Phuket. Kam poletíte vy?

 

Španielsko

Táto juhozápadná európska krajina má mnoho tvárí a jedna cesta vám sem určite nebude stačiť. Za povinné zastávky v Španielsku považujeme nielen Barcelonu a Madrid, ale napríklad aj cestu Santiago de Compostela, na ktorú si môžete vyhradiť aj celú dovolenku. Okrem týchto častí vás ohúri Andalúzia. Je to autonómna oblasť na juhu Španielska, odkiaľ sa môžete pozrieť na známy Gibraltár. Jednodenné výlety popri oddychu na pláži vám ponúkajú historické mestá Sevilla, Granada a Malaga. Potešíme aj milovníkov turistiky, pretože Andalúzia je známa ako región hôr. Tak čo, presvedčili sme vás?

 

Thajsko

Thajsko bolo ešte pred pár rokmi typickou exotickou destináciou, kde sa dostali len bohatí ľudia. Našťastie nám letecké spoločnosti v súčasnosti umožňujú dostať sa do tejto juhovýchodnej ázijskej krajiny za zlomok ceny v minulosti. Táto krajina má neskutočné množstvo nádherných miest, ktoré sú zdobené sochami Budhu, prepletené nádhernými bielymi plážami a skvelým street foodom. Určite vycestujte na ostrov Phuket. Patong je známe turistické centrum Phuketu s barmi, nočnými klubmi a atrakciami. Na ostrove sú luxusné dovolenkové rezorty, môžete sa tu presúvať tradičným tuk-tukom a užívať si nádherné západy slnka na plážach.

Samozrejme, nielen v Španielsku a Thajsku si užijete skvelú dovolenku, ktorá nemusí znamenať len hotel a pláž. Berte vaše cesty ako možnosť vidieť nádherné divy sveta, ktoré príroda či človek vytvorili.