Jesenný reštart pokožky

Please enter banners and links.

Leto sa skončilo a naša pokožka je síce hnedá, ale aj poškodená slnečnými lúčmi. Po lete je naša pokožka vysušená, dehydratovaná a bez jasu, preto jej treba práve teraz venovať dostatočnú pozornosť, aby sa zregenerovala. Takáto starostlivosť o pleť je tiež výborná, ak ju chceme pripraviť na blížiacu sa zimu.

Ku krásnej a jemnej pokožke vám pomôže peeling. Dnes máte na výber množstvo peelingov, ktoré sa aplikujú buď na suchú alebo mokrú pokožku. Vyberte si radšej ten na suchú pokožku, kedy jednotlivé peelingové čiastočky lepšie vsiaknu do pokožky. Treba však s nimi narábať opatrne, zvlášť, ak máte citlivú pokožku. Nie každý ho znáša, pokožku môže niekedy aj viac podráždiť. Každopádne používajte peeling jeden až dvakrát týždenne a po čase uvidíte na sebe výsledky. Samozrejmosťou je používanie rôzneho peelingu na telo a na tvár, kde je pokožka citlivejšia a vyžaduje si peelingový krém podľa určitého typu pleti.

Ak chcete, aby vaša pokožka bola vždy svieža, skúste použiť obyčajný ľad. Niekoľkokrát za deň si skúste ním potrieť celú tvár, pokožka sa vám takto dobre prekrví, vypne a vy budete mať žiarivejší a jasnejší pohľad. Ľad môžete použiť aj na dekolt, či na celé telo. Platí však pravidelné striedanie studenej a teplej vody, ktoré má nielen blahodárne účinky na organizmus, keďže dokáže posilniť imunitu, ale spoľahlivo vás zbaví celulitídy a zlepší farbu pokožky.

Alfou a omegou je pravidelné hydratovanie pokožky po sprchovaní. Zvlášť, keď sa ochladí, je dobré používať hutnejšie krémy s prírodnými zložkami. To isté patrí i pre pleť na tvári. Hĺbkovým čistením pleti pleťovým gélom, tonikom a hydratačným krémom ráno a večer si zaručíte krásnu a čistú pokožku bez vyrážok, ktoré vám mohli spôsobiť tohtoročné letné horúčavy, sprevádzané potením.

Na presušenú pokožku po lete výborne pomáha kolagénové solárium. Ide o ošetrenie pokožky pomocou kolagénových lámp, ktoré vyžarujú červené svetlo, zvyšujúce bunkovú výmenu. Týmto sa aktivuje tvorba nového kolagénu, pokožka je pružnejšia a pevnejšia a redukujú sa vrásky a pigmentové škvrny, ktoré mohli napáchať slnečné lúče. Toto solárium vám pomôže dokonca i pri zmenšení pórov a celkovo zlepší stav pleti. Získanie takejto krásnej pokožky však nie je zadarmo. Treba absolvovať celkovo 7 – 8 ošetrení, 20-minút, jeden až dvakrát do týždňa. Po mesiaci sa tak môžete tešiť na žiarivejšiu, mladšiu a jemnejšiu pokožku.

Nemenej dôležité je pravidelné pitie vody alebo bylinkových čajov. Zrejme ste o tom už tisíckrát počuli, no napriek tomu sa medzi nami nájdu také, ktoré túto zásadu nedodržiavajú. Dostatočné pitie tekutín vám zaručí vláčnu pokožku, ktorá sa navyše aj spevní a vypne. To vám zaručí min. 2 litre tekutín, samozrejme nesladených. Ak dáte napiť pokožke nielen zvnútra, ale aj zvonka pomocou krémov počas celého roka, nemôžete spraviť už nič lepšie!

Napísala: Jana Petrejová

Foto Freedigitalphotos.net