Jednorazové alebo látkové? Ktoré plienky si zvoliť?

Please enter banners and links.

plienky

Kým sa dieťatko ohlási na svet, má budúca mamička množstvo času zvážiť, aké produkty bude nakupovať či v akom štýle bude ladiť výbavičku. Pri rozhodovaní neobíde ani typ detských plienok.

Aj prebaľovanie sa dá užiť

Vo filmoch s bábätkami väčšinou každý dieťatko oblúkom obchádza, keď ide o prebaľovanie. Novopečený rodič si však s láskou vychutná nielen kúpanie dieťatka, ale aj jeho prebaľovanie, veď s modernými plienkami je aj starostlivosť o bábätko oveľa ľahšia. Jednorazové i látkové plienky sa jednoducho používajú a zdobia ich nádherné obrázky, ktoré zaujmú nielen drobcov. Aplikovanie detských plienok hravo zvládne aj starší súrodenec dieťatka. Stačí ich nastaviť v správnom smere a zapnúť tak, aby boli tesné, no zároveň netlačili bruško.

Látkové plienky možno tiež prispôsobiť dieťatku na mieru veľkosti – stačí správne zapnúť suchý zips alebo gombíček (cvok) nasmerovať do vhodnej dierky. Rozdiel je jedine v osude plienky. Kým jednorazová končí v smetnom koši, látková smeruje do koša určeného na použité látkové plienky, ktoré sa neskôr vyperú s vhodným dezinfekčným prostriedkom. Treba ich po uschnutí vyžehliť? Načo! Pranie ich vydezinfikovalo dostatočne a látkové plienočky nie sú ani pokrčené.

Keď sa jednorazové a látkové plienky dopĺňajú

Páčilo by sa vám využívať ekologické látkové plienky? Aj medzi jednorazovými nájdete značky, ktoré sú v prírode rozložiteľné a sú dobre znášané citlivou detskou pokožkou… Čo tak spraviť kompromis? Využívajte jednorazové plienky, keď idete do mesta, na návštevu alebo keď ide dieťatko spinkať, no keď ste doma, potešte sa pohľadom na milé látkové detské plienočky s nádhernými vzormi. Nech budete kdekoľvek, nemusíte mať starosti s tým, kam uložiť použitú látkovú plienku (existujú aj špeciálne nepremokavé vrecká na takéto plienky, ale i beztak nosíte pri sebe plno vecí…), jednorazovú plienku jednoducho odhodíte do najbližšieho smetného koša a nestresujete, že sa dieťatku premočila látková plienka. Niekedy sa stane i to, ale nadšená mama len kývne rukou. Premočí sa aj umelá plienka, tak to je jedno.

Reklamný článok