Jednoduché návody na čarovné vianočné ozdoby

Please enter banners and links.

Plánujete predvianočné upratovanie, vyberáte darčeky a radi by ste obohatili svoj sortiment vianočných ozdôb? Kým sa vydáte do obchodu pre nové alebo začnete pátrať na internete, skúste si vianočné ozdoby a dekorácie vyrobiť sami. Máme pre vás jednoduchý návod, ako na to, a navyše môžete do výroby ozdôb zapojiť aj svoje ratolesti, ktoré netrpezlivo očakávajú Ježiška!

Vianočné ozdoby zo šišiek

Čo budete potrebovať?

            • Rozvinuté šišky

            • Tavnú pištoľ

            • Koráliky

            • Bielu alebo striebornú farbu (lak, prípadne sprej)

            • Stužku (dĺžka cca 15 cm, šírka max 1 cm)

            • Fantáziu, bezprostredné „rady“ svojich detí 😊

Ak ste na jeseň nazbierali šišky s tým, že si z nich vyrobíte ozdoby na stromček, nastal ten pravý čas. Vyberte tie z nich, ktoré sú najviac rozvinuté. Nafarbite hroty a spodné časti šupín šišky. Odtieň farby si zvoľte podľa svojho uváženia či uváženia svojich ratolestí. Pokiaľ máte doma starší lak na nechty, ktorý ešte nie je vyschnutý, môžete využiť aj ten.

Tip: chcete byť „in“? Pozrite sa, aké sú farebné trendy tohtoročných Vianoc.

Nechajte farbu dôkladne zaschnúť. Potom otočte šišku spodnou časťou hore a tavnou pištoľou pripevnite na ľubovoľné miesta koráliky, mašličky vyrobené zo stužky či čokoľvek ďalšie, čo vás napadne. Fantázii sa medze nekladú.

Na záver pripevnite k spodnej časti stužku alebo povrázok tak, aby vzniklo oko, ktorým budete môcť vianočnú ozdobu zavesiť na vianočný stromček.

Máte už nakúpené vianočné darčeky pre mamičku, darčeky pre deti aj darčeky pre manžela? Pozrite sa, ako vyrobiť darčekové krabičky alebo ako originálne zabaliť vianočný darček! A nezabudnite na to hlavné – Vianoce nie sú o strese, ale o tom, že strávite spoločné chvíle s tými najbližšími.