Jednoduché líčenie po štyridsiatke

Please enter banners and links.

Vo veku 40+ si ešte nemusíte ľahnúť pod skalpel. Stratu kolagénu a celkovú pomalšiu regeneračnú schopnosť pleti viete šikovne zamaskovať aj vy sama doma vhodným líčením. Je na čase zmeniť svoju kozmetiku aj účes!

 

Nepridávajte si roky navyše

Vyhnite sa priveľmi tenkému obočiu, hrubej vrstve mejkapu, zlému odtieňu púdru a výrazným fialovým alebo ružovým rúžom pretože tieto chyby vám na veku iba pridajú. Rovnako nesprávne je nosiť trblietavé očné tiene a farby na líca.

 

Odličovanie

Niektoré dnešné štyridsiatničky „odličujú“ pleť iba vodou a mydlom čo je veľká chyba. Pleť sa tak môže poraniť, a okrem toho nikdy nebude úplne odlíčená. Cez noc sa pokožka nezregeneruje a ráno už nanesiete opäť novú vrstvu. Namiesto tejto metódy používajte hydratačné odličovacie mlieko (najlepšie spolu s odličovacou vodou rovnakej značky ako mlieko).

Mlieko nanášajte na tvár pomocou vatového tampónu. Ten na tvár v žiadnom prípade silno nepritláčajte ani drsne nešúchajte – postačia jemné krúživé pohyby alebo trenie bez použitia sily. Na záver pleti doprajte nočný krém s vitamínovým a protivráskovým komplexom.

 

Strih a farba vlasov

Roky vám uberie i vhodný strih vlasov a nová farba. Pre mladší vzhľad skombinujte dve až tri odtiene podobných farieb, ale v žiadnom prípade si nerobte melír! Ten totiž veľmi pridáva roky. Staršie budete vyzerať aj v ostrých geometrických strihoch a v sýtej blond.

 

Krém a mejkap

Zrelá pleť potrebuje jemný krém a hydratačnú výživu. V zložení vášho denného krému preto nesmie chýbať kyslík, kolagén, koenzým Q10, kyselina hyalurónová, esenciálne oleje a/alebo extrakt z rias. Ak ste fajčiarka alebo sa veľa opaľujete, mal by obsahovať i vitamín C.

Okolo očí je nutné používať očný krém. Ak máte „vejáriky“ či drobné vrásky zabudnite na práškové očné tiene, trblietky a tuhý mejkap – všetky tieto veci by ich len viac zvýraznili namiesto toho, aby ich maskovali.

V žiadnom prípade nenoste hrubú vrstvu púdru – vyzerá to nevkusne a všetky vaše vrásky budú ešte viac prehĺbené. Ak púder, tak iba na jemné poprášenie pleti proti lesknutiu sa. Pod mejkap potrebujete kvalitný podkladový krém ktorý nanesiete na celú tvár. Jeho používanie netreba podceniť, pretože vypĺňa vrásky.

Po nanesení tekutého mejkapu prekryte kruhy pod očami a fľaky na tvári o odtieň svetlejším korektorom. Čierna maskara je skrátka klasika, a preto ňou nič nepokazíte ani vo svojom veku. K nej si dokúpte čiernu očnú ceruzu na večer a hnedú na denné nosenie. Líčka by mali byť len veľmi jemne zvýraznené; vhodná je matná hnedá alebo svetlá broskyňová. Rúž vám vydrží na perách dlhšie ak ich pred nanesením prepúdrujete.

 

Rednúce obočie

Obočie vo vašom veku už pravdepodobne nie je tak husté ako kedysi, takže je vhodné dodať mu správny tvar a hrúbku. Dokreslite si ho (jemne!) ceruzou na obočie, alebo použite očný tieň trošku tmavší než je vaša farba obočia aby sa po nanesení nestratil. Na záver ho vyčešte kefkou na obočie.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net