Je možné milovať dvoch mužov súčasne?

Please enter banners and links.

Teraz si mnohé z vás povedia: „ Keď niekoho naozaj ľúbiš, nepodvedieš ho.“ Ale keďže čert nikdy nespí, nikdy nehovorte nikdy! Do každého vzťahu z času na čas vstúpi rutina, nezáujem a nuda. Mnohí to riešia po svojom. V ideálnom prípade sa partneri utiekajú k svojim záľubám, koníčkom či aspoň k spoločným aktivitám. No a v opačnom prípade – utekajú k milencom.

 

Nie je nevera ako nevera

Čo je vlastne nevera? Častokrát objavujúca sa téma, ktorá bude „populárna“ asi stále. Pre niekoho je to „strašiak“, pre iného už zažitá minulosť alebo prebiehajúca realita. Niekomu vzťah rozvrátila a zničila rodinu a inému pomohla pôvodné partnerstvo ešte viac umocniť. Neškodný flirt, dvojzmyselné správy, či neškodné letmé dotyky ešte neverou rozhodne nie sú. Vážne to začína byť až vtedy, kedy by sa to už pôvodnému partnerovi určite nepáčilo.

 

Milujem dvoch mužov

Verte či nie, ale na svete existuje asi ¼ žien, ktoré tvrdia, že milujú súčasne dvoch mužov. Je to vôbec možné? Tie, ktoré si už niečím podobným prešli, tak vedia o tom svoje. Tvrdia, že v oboch partneroch nachádzajú uspokojenie v rôznych sférach. Keď im doma chýba vášnivý sex, „ten druhý“ im ho dá. Ak im chýba komunikácia, pozornosť, romantika, pripustia si k telu bližšie človeka, ktorý im toto všetko poskytne.

Hoci je to dosť smutné, avšak nie je to nič nereálne ani nepredstaviteľné. Môže sa to stať každému. Chyby robia všetci. Pokiaľ ide o neveru, na vine sú obaja partneri. Môžete si byť istí, že zlyhala predovšetkým komunikácia. Povedať si úprimne medzi štyrmi očami, čo vám prekáža, čo vám chýba, o čom snívate a po čom túžite, to je základný pilier každého vzťahu. To je to, čo dokopy vytvára lásku a zároveň dôveru.

Keď však láska pominie a zo života sa stane iba „divadlo“, človek stráca zmysel života a nachádza radosť niekde inde. V tomto prípade – v náručí iného. Ale do kedy? Do kedy sa dá existovať v takomto milostnom trojuholníku? Veď všetko raz vyjde najavo, či nie?

 

Pohľady psychológov

Pojem „láska“ je nesmierne široký . Je to neviditeľná energia, cit nachádzajúci sa vo všetkom. Ako ľudia sme tvory milujúce slobodu, pocit istoty, ale aj sex. Sú to naše prirodzené vlastnosti. V jaskyniach žijúci naši predkovia voľakedy nepotrebovali žiadne papiere ani obrúčky k tomu, aby dokázali viesť harmonický život. Riadili sa svojím srdcom a robili veci práve tak, ako ich cítili a aktuálne potrebovali. Nikto na nikoho neukazoval prstom, že spravil niečo „zlé“. A teraz? Hm.

Všetko, čo v živote urobíte, sa deje kvôli niečomu, pretože to má svoj zmysel. Čas ukáže až neskôr, že prečo sa veci dejú tak ako sa dejú. Vedzte, že vždy je to vo váš prospech. Milovať dvoch mužov súčasne – nie je možné. „Ten druhý“ vám iba dočasne poskytne to, čo zlyhalo vo vašom vzťahu. Milé dámy, je iba na vás, či to budete chcieť zmeniť a dať si druhú šancu, pretože „ťahať“ neveru dlhodobo a bez toho, aby si to nikto nevšimol – možné nie je.

FOTO: pexels.com