Je dobré byť vydatou

Please enter banners and links.

Naše vzťahy sú čoraz bláznivejšie a menej stabilné. Deti už nemávame s láskou svojho života ale s kamarátom pretože na nás priam kričali biologické hodiny, s mužom do ktorého sme zamilované trávime veľa času ale spolu určite nechceme bývať, a nemáme problém si dopriať aspoň raz za život milostný trojuholník nehovoriac o tom, že poniektorí prizvú do spálne tretieho človeka len tak na spestrenie.

V čase, kedy nič nie je isté, podvedome hľadáme niečo o čo by sa dalo oprieť. Osobu, ktorej sa dá dôverovať a podrží nás keby sme padali do bahna problémov. Slobodné ženy síce tvrdia, že si užívajú a nemenili by za nič na svete, no po čase sklamane priznávajú prázdnu posteľ.

 

Žiadna samota

Je pravdou, že ani jeden muž vám nikdy nebude pomáhať tak, ako si to predstavujete; navyše vás ešte pekne vytočí. No na druhej strane je to prvá osoba ktorej voláte keď nevládzete uniesť nákup, nestíhate vyzdvihnúť dieťa zo škôlky alebo potrebujete pomôcť s čímkoľvek okolo auta. Manžela bude ako jediného najviac zaujímať, že vaše dieťa dostalo v škole prvú päťku.

Vydaté ženy si v konečnom dôsledku manželstvo pochvaľujú, pretože keď si dajú na misku váh povahu svojho partnera, problémy ktoré spoločný život prináša, občasné hádky a na druhú stranu položia dovolenky, večerné objatie, finančnú pomoc ktorú muž nosí do domácnosti a fakt že nie sú na všetko samé, jednoznačne vyhrá kladná stránka manželstva.

 

Manželstvo znižuje stres

Štúdia z Univerzity v Chicagu zistila, že dlhoročné manželstvo znižuje hladinu stresového hormónu v tele. Telá slobodných ľudí podľa výsledkov viac podliehajú stresu a nesú záťažové situácie omnoho horšie. Vydaté ženy a ženatí muži však brali situácie s nadhľadom.

Navyše sa v manželstve oveľa menej vyskytujú problémy s depresiou čo je spôsobené pocitom, že je niekto stále s nami.

 

Dlhší život a nízky tlak

Výsledky výskumov ďalej odhalili zaujímavý fakt – manželstvom si zvyšujeme imunitu v dôsledku čoho máme väčšiu šancu dožiť sa vysokého veku oproti slobodným ľuďom bez manželského sľubu.

Vedci z Brigham Young University tvrdia, že ľudia žijúci vo vyrovnanom a šťastnom manželstve (prípade dlhoročnom stabilnom vzťahu) majú o štyri body nižší krvný tlak.

 

Posilnite svoj vzťah

Posilnenie vzťahu vás nebude stáť veľa, no ovocie ktoré pozbierate bude mať poriadne veľkú hodnotu.

Podľa psychológov pracujúcich v manželských poradniach postačí, ak svojmu partnerovi povenujete aspoň štyri bozky denne, doprajete si minimálne trikrát do týždňa sex, nájdete aspoň dva spoločné koníčky a poviete si každý deň to čarovné „milujem ťa“.

Nezabúdajte ani na večerné objatie ktoré toho povie viac, než si myslíte, a komunikujte spolu aj o problémoch; iba tak sa vyriešia.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net