Jarná únava je mýtus

Please enter banners and links.

Vždy, keď prichádza jar, z každej strany počuť o jarnej únave. Je to trochu zvláštne. Dni sa predsa predlžujú, slnko svieti takmer každý deň a jeho príjemné teplé  a láskavé lúče nás hladkajú po celom tele. Dobíjajú nás energiou a skvelou náladou. Vzduch vonia prvými kvietkami a zeleň, ktorá sa prinavracia do prírody, je pastvou pre oči. Tak prečo by sme mali byť unavení?

 

Jar znamená nový začiatok

Tak ako pre prírodu, tak aj pre nás. Všetko vôkol nás nám ukazuje, že nastáva čas veľkých zmien. Už aj štebot vtákov vytvára perfektný a originálny ranný budík. Vstávajte so slnkom a čosi také ako „únava“ z vašich úst rozhodne nevyrieknete. Pripravte si chutné raňajky, vychutnajte si svoj teplý nápoj, ale ideálny by bol bylinkový čaj, ktorý vás skutočne naštartuje do nového dňa. Zacvičte si. Pustite si svoju obľúbenú hudbu. Žartujte s tými, s ktorými zdieľate spoločnú domácnosť.

 

Elektromagnetický smog vyčerpáva

Jarné obdobie určite nespôsobuje tzv. jarnú únavu. Práveže opäť začne obdobie dlhých dní a čerstvej zeleniny a ovocia. Dopujme svoje telo vitamínmi, vďaka ktorým zvládneme nastávajúcu zimu a porazíme chrípkové týždne. Keď obmedzíme pečivo a nahradíme ho zeleninou, pridáme porciu rôznych orechov a zdravých semien a všetko to zapijeme čistou vodou alebo ovocnými šťavami – nebudeme potrebovať žiadne falošné vitamíny z lekárne.

Elektromagnetický smog, ktorý je okolo nás a nachádza sa vo forme našich telefónov, počítačov, tabletov, televízorov, osvetlenia a iných elektrospotrebičov, je hlavný dôvod našej vyčerpanosti, únavy, ba dokonca aj príčinou migrén, stresu a iných zdravotných problémov. Preto sa odporúča vyhýbať sa čo najviac tomuto žiareniu a radšej sa zdržiavať v prirodzenom prostredí, a teda v prírode.

 

Slnko dobije baterky

A to doslova. Dodá telu potrebný D vitamín, ktorý je veľmi dôležitý pre naše kosti, kĺby ale aj pokožku. Vytvára v našom tele pocity šťastia a zásobuje nás energiou. Prirodzené denné svetlo nás nikdy neunaví. Všimnite si, koľko toho v prírode vládzeme. Začne sa sezóna v záhradkách, naše telo sa prácou vyrysuje, získa pekné tvary a pokožka nadobudne zdravú farbu. Večer budeme stále plní energie a pripravení spĺňať nedokončené úlohy. Vitaj, jar!

FOTO: pexels.com