Idete do pôrodnice? Zbaľte si to potrebné!

Please enter banners and links.

pôrodnica

Niektoré mamičky sú zbalené už niekoľko dní či týždňov dopredu. Poctivo si všetko pripravujú do tašky aby vo veľký deň mali všetko po ruke. Ale mnohokrát sa stáva, že niečo predsa len chýba a potom nastáva panika a chaos. Vyhnite sa stresu a nabaľte sa len tým, čo je nutné. Zbytočnosti vám zaberú veľa miesta ktoré sa dá aj lepšie využiť.

Poďme pekne poporiadku. Z oblečenia si vezmite župan, ponožky, prezuvky, obuv do sprchy, spodnú bielizeň a nočnú košeľu ktorá by mala mať rozopínanie na dojčenie. V dobrých obchodoch nájdete aj tzv. popôrodné nohavičky. Vaše bábätko bude po narodení potrebovať jednorázové plienky, body, dupačky, svetrík, overal, čiapočku (tenkú alebo hrubú v závislosti od počasia), rukavičky ak je zima, perinku, deku a nezabudnite na bezpečnostnú sedačku do auta. Podľa uváženia pribaľte aj košieľku. Pristavme sa pri jednorázových plienkach. Treba ich dostatočné množstvo čo znamená asi 8 kusov na deň.

A teraz dajme dokopy zoznam hygienických potrieb. Určite budete nutne potrebovať zubnú kefku a pastu, sprchový gél, šampón na vlasy a spolu s ním si pribaľte aj fén pokiaľ ste zvyknutá vlasy fénovať. K tomu ešte telové mlieko (napríklad zjemňujúce a hydratačné), pleťový krém, obľúbenú kozmetiku a manikúru. Ak potrebujete aj hrebeň so sponkami vezmite si aj to. Do tašky nezabudnite vhodiť toaletný papier (najlepší je jemný a v bielej farbe), hygienické vreckovky a vložky. Ešte neviete či budú stačiť obyčajné alebo pôrodnícke takže si vezmite oba druhy v dostatočnom množstve. Pridajte vložky do podprsenky (prípadne aj podprsenku určenú na dojčenie), osušku a podložky na posteľ. Tie vám bude treba pre prípad premočenia.

Pre hygienu bábätka vám toho veľa netreba. Postačia známe vlhčené obrúsky ale kúpte tie ktoré nie sú parfumované. Ďalej zájdite do lekárne a pýtajte jemný krém na zadoček a už spomínané plienky. V niektorých nemocniciach chcú aj klasické látkové plienky takže sa kľudne poraďte s lekárom pri ktorom budete rodiť. Ten vám povie viac.

Okrem týchto vecí sa zabúda na detaily, no aj tie sú dôležité. Radšej majte so sebou aj klobúčiky na bradavky, cumeľ, vodu alebo ovocie, obľúbenú čokoládu alebo len takú malú drobnosť na osvieženie. Niekde treba aj vlastný príbor, pohár a misku.

Samozrejmosťou je peňaženka s hotovosťou a mobilný telefón, samozrejme, s nabíjačkou. Čudovali by ste sa koľké mamičky práve na tieto veci zabudnú. Na všetko balenie potrebujete čas a tak si všetko premyslite a  pomaly sa zbaľte – najlepšie do jednej veľkej tašky aby nebolo veľa malých a náhodou sa nejaká stratí. Je dobré ak sa približne mesiac pred pôrodom spýtate čo ešte bude treba. Každá nemocnica má svoje požiadavky.