Hodinky, ktoré by ste si určite mali zaobstarať aj do vašej zbierky

Please enter banners and links.

festina-07

 

Každá žena by mala mať v zálohe aspoň niekoľko prevedení hodiniek, aby ich dokázala atraktívne zladiť s oblečením či prispôsobiť príležitosti, na akú sa chystá. A to ako klasiku vo forme elegantných hodiniek, tak aj zaujímavé módne kúsky, ktoré korešpondujú so súčasnými trendmi. Aké sú to a ktoré hodinky by ste si určite mali zaobstarať aj do vašej zbierky?

 

Pánsky štýl či jemná elegancia

Medzi súčasne módnymi hodinkami sú preferované dva základné smery. Jednak sa obrovskej obľube tešia veľké hodinky s oversized ciferníkom, ktoré pôsobia dominantne, no zároveň aj jemné neutrálne kúsky. Ich voľba je závislá najmä od vkusu nositeľky, oblečenia, ale aj od toho, či ich nosíte do práce, večer do mesta alebo na spoločenskú udalosť. Veľké hodinky, dokonca aj s prvkami pánskeho štýlu, sa nemusíte báť kombinovať k bežnému dennému oblečeniu. Elegantné hodinky menších veľkostí sú zas výborné k formálnemu pracovnému odevu či večerným šatám. Nezabúdajte, že hodinky sú naozaj výrazným šperkom a ak chcete, aby vynikli, dolaďte ich už len jemnými doplnkami.

Kamienky dodajú hodinkám nádych luxusu

Práve uvedený trend využívajú vo svojich kolekciách aj renomované značky hodiniek. Dámske Festina hodinky preto svojim nositeľkám ponúkajú jednak hodinky s veľkým ciferníkom, ktoré sú určené na bežné nosenie, ale aj menšie kúsky v bielej, čiernej a farbách kovu, ktoré výborne ladia k elegantnému oblečeniu. Na doladenie krásy oboch základných tvarových prevedení sú bohato využívané kamienky so schopnosťou výrazne oživiť ciferník a dodať hodinkám nádych luxusu.

Kombinácie rozličných farieb a materiálov hodiniek

Veľmi podobne na vývoj trendov zareagovali aj Certina hodinky pre dámy. Tie vo svojej kolekcií prinášajú prevedenia, v ktorých doslova dominuje pánsky štýl a mnoho dám by ich dokonca na prvý pohľad považovalo za pánske hodinky. V nich využíva výrobca najmä farby ako biela, čierna či dnes veľmi populárnu hnedú. Dámske Certina hodinky s nádychom nežnosti sú zas poňaté v kombináciách viacerých materiálov či farieb. Obzvlášť v kurze je ružové zlato, ktoré výborne certina-03vyznie s kontrastným bielym zlatom alebo s jednoduchým bielym remienkom. Hitom sú aj hodinky, ktoré sa v ružovom zlate doslova kúpu a tak oslnia hneď, ako ich vytiahnete spod rukáva. Na ruke pôsobia veľmi žensky a elegantne aj dámske hodinky kombinujúce typickú farbu kovu s bielou na remienku alebo ciferníku.