Happy Birthday: Pripravte dieťaťu nezabudnuteľnú narodeninovú oslavu

Please enter banners and links.

Organizácia detskej párty je milá, ale v celku náročná povinnosť. Všetko musí klapnúť tak, aby sa oslávenec i malí gratulanti výborne zabavili, dospelí stíhali zotierať pot z čela a všetci odišli pokiaľ možno celí, sýti a spokojní. Ak si aj vy už od minuloročných narodenín svojej ratolesti lámete hlavu nad tým, ako vyviaznuť z tých ďalších, máme pre vás pripravený menší akčný plán.

 

Miesto

Ak ste sa chystali oslavovať na domácej pôde, rýchlo na to zabudnite. Váš dom alebo byt nie je prispôsobený na nájazd malých gratulantov. Pokiaľ nechcete, aby sa niektoré dieťa zranilo, strčilo prsty do zásuvky alebo ochutnalo z prášku na pranie, budete musieť mať celý deň oči na stopkách. Po odchode hostí vás bude čakať okrem nekonečného upratovania aj bilancovanie škôd. Ak si to neodnesú steny, drahá sedačka alebo koberec, tak minimálne tá krásna váza po babičke. Nie, nerobte to! V súčasnosti už existuje množstvo detských centier, ktoré majú nielenže perfektne vybavené priestory, ale o mnohé sa postarajú za vás. Brick by Brick centrum pre deti vám okrem priestorov zabezpečí aj výzdobu a zábavný program. V deň oslavy sa len pokojne usadíte s kávičkou v ruke a na všetko dohliadnete z bezpečnej vzdialenosti.

 

Program

Ak sa rozhodnete nechať aj túto časť v rukách odborníkov, máte vyhraté. Skúsení animátori obyčajne vedia deti zaujať a vtiahnuť do deja oslavy tak, že nikto sa nenudí a nevymýšľa vlastné zábavné aktivity. V prípade, že sa rozhodnete zorganizovať párty program sami, máme pre vás pár tipov:

  • -zamerajte sa na nenáročné zábavné súťaže, napr. triafanie loptičkou na čiaru, preteky vo vreci, rýchloskákanie na jednej nohe a pod.
  • -pripravte si aj aktivity, pri ktorých deti na chvíľu posedia, napr. zábavné kreslenie alebo skladanie obľúbeného dreveného puzzle – tieto hry sú výborne modifikovateľné pre deti každého veku
  • -nechystajte nič intelektuálne a nič zložité na vysvetľovanie a porozumenie
  • -striedajte hry s podávaním jedla
  • -pripravte si program aj do zálohy
  • -pre staršie deti prichystajte zábavné videá, modernú hudbu a spoločenské hry

 

Darčeky

Oslávenec obyčajne dostane od kamarátov množstvo drobností, takže vy už ďalšie nekupujte. Najlepšie urobíte ak sa dohodnete so zvyškom rodiny a kúpite niečo, čo sa vám naozaj zíde alebo po čom vaše dieťa už dlho túži. Okrem hodnotnejších hračiek, to môže byť napríklad bicykel, odrážadlo, korčule alebo trampolína. Investovať môžete aj do kvalitného oblečenia, lyžiarskej výstroje, bezpečnej detskej autosedačky alebo hodnotného zariadenia detskej izby. Predovšetkým si darčeky v rodine zorganizujte. Vyhnete sa hŕbe drobností, ktorá sa vám bude bezcieľne povaľovať po byte.

 

Torta a občerstvenie

Ak ste zástancom zdravej životosprávy a svoje dieťa chránite pred nástrahami bieleho cukru, v tento deň trošku poľavte. Najdôležitejšou časťou občerstvenia je lákavá detská torta. Urobte z jej krájania časť programu. Nezabudnite na spoločné spievanie Happy Brithday pri sfukovaní sviečok. Kompletný obed alebo večeru nechystajte. Deťom sa na oslave nechce sedieť s príborom v ruke a krájať kura. Občerstvenie pripravte formou malých chuťoviek a koláčikov. Vyhýbajte sa obloženým misám. Všetko musí byť pripravené, iba hodiť do úst. Nezabudnite, že jedlo pre deti má vyzerať lákavo. Stoly sa však nemusia prehýbať. Deti si občas niečo zobnú, ale okrem torty toho obyčajne veľa nepojedia.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com