Gélové nechty sama doma

Please enter banners and links.

Mnohé zo žien sa rozhodli robiť si gélové nechty doma. Je to lacnejšie a v prípade poškodenia, či odpadnutia nechtu si ho vedia pohotovo urobiť nanovo. Pre tie, ktoré majú denne nabitý program je to i úspora času a nechty si môžu skrášliť i vo večerných či nočných hodinách. No dávajte pozor. Ak nemáte kurz, snažte sa vyhnúť najčastejším chybám.

 

Na začiatok samozrejme potrebujete pomôcky a materiál na gélové nechty. Tie si môžete zakúpiť za výhodnú cenu ako gélovú sadu.   Sada na gélové nechty však musí bezpodmienečne obsahovať UV lampu, v ktorej UV gél vytvrdne. Ak v sade nie je UV lampa, tak buď ide o nekompletnú sadu, alebo je to akrylová sada. Sada na nechty obsahuje všetko, čo na začiatok budete potrebovať. Postupne si neskôr môžete dokúpiť gély na francúzsku manikúru, farebné gély, gél laky, ozdoby, či nechtové tipy iných tvarov a farieb.

 

Časté chyby pri príprave nechtov

Pri predlžovaní nechtov dávajte pozor, aby ste sa vyhli základným chybám. Poďme teda od začiatku. Pred lepením tipov ruky neumývame. Nerobíme tak ani počas modelácie. Voda sa do nechtov nasaje a ak by ste na ne dali gél, necht by nevyschol a hrozil by vznik plesní.

Prírodný necht prebrúste jemným brúsnym blokom. Docielite tak odmastenie a odstránenie nečistôt z nechtov. Zároveň zdrsníte povrch a gélové nechty budú lepšie držať. Prach utrite suchým štetcom, alebo vreckovkou. Pri modelácii by vytváral špinavé hrudky.

 

Lepenie tipov

Najdôležitejším je správny výber tipov. Tipy na nechty by nemali len šírkou kopírovať váš necht, ale aj celkovým tvarom. Ak máte ploché nechty a použijete tipy, ktoré sú príliš ohnuté, tak buď sa vám predčasne odlepí umelý necht, alebo naruší prirodzený rast vašich nechtov, čo môže byť bolestivé a po odstránení umelých nechtov i neestetické.

Na lepenie tipov používajte len lepidlo na tipy. Nikdy nepoužívajte sekundové lepidlo, pretože poškodzuje nechty.

Pri lepení tipov dávajte pozor, aby vám pod tipom nevznikla vzduchová bublinka. Na jednej strane je ju vidieť aj po nanesení gélu a nevyzerá to pekne a na druhej strane hrozí vznik plesní a odpadnutia nechtu.

Po úspešnom nalepení umelých nechtov je potrebné upraviť ich dĺžku gilotínou a prebrúsiť ich. Predovšetkým prebrúste prechod medzi nechtom a tipom, ktorý by bol i po nanesení UV gélu viditeľný. Prebrúste ho do stratena.

 

Je potrebný i primer?

Pravdou je, že ak ho použijete, gél na nechtoch vydrží dlhšie ako bez primeru. Zároveň chráni necht pred plesňami. Primer sa nanáša len na prírodný necht (nie na tip) a vytvorí lepkavú vrstvu, ktorá zabezpečí lepšie priľnutie UV gélu k nechtu. Používa sa i pod akryl a gél lak, kde plní rovnakú funkciu. Takže ak chceme mať istotu, že nechty niečo vydržia a sú i chránené, neváhajte primer použiť. Sada na nechty s primerom myslí na všetko.

Nanášanie UV gélu

Gél nanášame na nechty plochým štetcom. UV gél nanesieme na stred nechta v tvare guľôčky. Potom ho opatrne roztláčame smerom ku kožičke. Gél nesmie zatiecť k nechtovej kožičke, ináč by pri odrastaní vznikali neestetické odchlipy, ktoré hovoria o zlom nanesení gélu. Ak máme gél pekne asi 1 mm od kožičky, opäť zo stredu, kde nám ostalo dosť gélu, jemne potiahneme gél k špičke. Neťaháme všetok gél zo stredu nechta len malé množstvo. V strede nechtu má ostať trošku viac gélu, ktorý vytvára C-oblúk.

Často pri nesprávnom aplikovaní gélu vzniká nepekný efekt, kedy špičky nechtov sú ako bambuľky a na nechtovom lôžku je minimum gélu. Ide o nerovnomerné nanesenie gélu, kedy bol všetok gél stiahnutý na špičku. Tam nechtový tip oblial gél a vyzerá to ozaj neprirodzene, pretože masa gélu špičku rozšíri.

Gél štetcom nepoklepávajte, ale rozotierajte. Pri poklepávaní vznikajú v UV géli bublinky.

Každá vrstva gélu musí vytvrdnúť v UV lampe a až tak môžete nanášať novú vrstvu. Pri tvrdnutí UV gélov vzniká na ich povrchu lepkavá vrstva, výpotok. Ten odstraňujeme pred pilníkovaním, lepením nálepiek a vodolepiek a na konci celkovej modelácie. Odstraňujeme ho čističom gélu.

Zdobenie nechtov

Rozhodli ste sa zaliať lak na nechty gélom, aby dlhšie vydržal? Rýchlo na to zabudnite! Lak spôsobí, že sa vám UV gél do týždňa z nechtov odlúpi. Radšej použite gél lak, alebo farebný UV gél. No celoplošné maľovanie nechtov zaliate UV gélom nie je šťastnou kombináciou. I biela špička vytvorená lakom a zaliata gélom nie je vhodným riešením.

Glitrový prach, fimo, kamienky a iné ozdoby vkladáme do nevytvrdnutého gélu, ktorý necháme vytvrdnúť už s ozdobami. Tie budú na nechtoch lepšie držať. Výnimkou sú samozrejme vodolepky a nálepky, ktoré lepíme na vytvrdnutú a očistenú vrstvu gélu.

 

Ako odstrániť gélové nechty

Odpoveď je jednoduchá, pilníkom. Áno, znie to odstrašujúco a mnohé si poviete, že takto si nechty zničíte. Nieje to pravda ak budete postupovať opatrne. Aby sme nechty neodstraňovali príliš dlho, pomôžte si pilníkmi s rôznou zrnitosťou. Začať môžete s pilníkom, ktorý je najdrsnejší (zrnitosť 80 až 120). Ním odstráňte zdobenie nechtov. Tak vezmite jemnejší pilník (zrnitosť 180 až 240) a opatrne odbrúste zbytky gélu z nechtov. Ak sa bojíte, aby ste si nezbrúsili i svoje nechty, nemusíte odstraňovať všetok gél. Nechajte na nechtoch tenučkú vrstvu gélu a máte istotu, že ste do svojich nechtov nezabrúsili. Na záver nechty vyhlaďte brúsnym blokom.

Gélové nechty nikdy nestrhávajte a nezlupujte! Rovnako pri odpadnutí gélového nechtu ho v žiadnom prípade nepriliepajte späť!

Nechtíkom môžete dopriať príjemný vodný kúpeľ s troškou olejčeka na nechty, prípadne lak na nechty s vitamínmi.

 

Všetko je na webe

Naozaj na internete nájdete všetko možné. Rovnako i videá ako sa robia gélové nechty, no nie všetky videá znázorňujú správny postup či techniku nanášania gélu. Je dôležité si uvedomiť, že robiť gélové nechty, nie je to isté ako ich maľovať. Technika nanášania laku a gélu sa výrazne líši.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net