Francúzska manikúra krok za krokom

Please enter banners and links.

Pekne upravené nechty sú pýchou každej ženy. Čo však robiť, ak nemáte čas zájsť na kvalitnú manikúru? S trochou cviku si dokážete pomôcť aj sami a pri tom vás to nebude ani veľa stáť. Ako si napríklad spraviť pôvabnú francúzsku manikúru?

Krok 1. – Úprava

Na úvod si určite odlakujte starý lak, až potom sa pustite do celkovej úpravy nechtov – ich skrátenia a obrúsenia do správneho tvaru. Na to vám postačí bežný pilník, to, čo je pri francúzskej manikúre dôležité, je dĺžka. Necht by mal o niekoľko milimetrov prečnievať za bruškom a mal by mať viac hranatý, než oblý tvar. Avšak ak to cítite inak, francúzska manikúra vynikne aj na do obla upravených nechtoch. Nechty skráťte, upravte do požadovaného tvaru a prečistite odlakovačom, aby neboli mastné.

Krok 2. – Šablóna

Nikto od vás nečaká, že budete vo všetkom dokonalá. Preto na nanášanie bieleho kontúrovacieho laku použite jednoduché, ale za to veľmi praktické šablóny. Zoženiete ich v každej drogérii a pomôžu vám naniesť biely lak na špičky dokonale rovno. Ide pri tom len o nastrihané jednostranne lepiace papierové prúžky, ktoré si na suchý a očistený necht nalepíte tak, ako chcete mať bielu špičku nechta. Potom už len jednoducho naneste biely lak na špičky nechtov a nechajte niekoľko minút zaschnúť.

Krok 3. – Vrstvy

Po zaschnutí bieleho laku rýchlim pohybom odlepte šablóny. Ak by ste ich odlepovali pomaly, lak na ich okraji by sa mohol poškodiť a nadobudnúť rozstrapkaný efekt. Potom siahnite po priesvitnom laku, ktorým prejdite celý povrch nechtov – zafixujete špičky. Opäť nechtom dajte pár minút na zaschnutie, než sa pustíte do ďalšej vrstvy. Tú si môžete pre pekný efekt zvoliť aj v niektorom s jemných odtieňov priesvitných lakov – napríklad ružovkastý či modrastý.

Krok 4. – Finále

Posledný krok bude opäť vrstva priesvitného laku na zafixovanie a dodanie lesku nechtom, potom stačí nejakú tú chvíľku nič nerobiť, aby všetky vrstvy dôkladne preschli a zjednodušená domáca francúzska manikúra je hotová!

 

A pár tipov pre tie obzvlášť šikovné: Ak máte dostatok kreativity, poslednú dobu aj pri pokladni v supermarkete možno dostať trblietavé prášky k manikúre. Pri veľkej dávke trpezlivosti si tak môžete svoju manikúru oživiť aj nejakými peknými vzormi, či aspoň dodať trblietavý efekt.

Niekedy si vystačíme s úpravou nechtov aj sami. Ak si predsa len netrúfate sama sebe spraviť manikúru, požiadajte svoju priateľku – v dvojici vám všetko pôjde omnoho ľahšie!

Ukážky francúzskej manikúry

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napísala: Lucia Zimanová

Foto: Internet