Fotografia, tú nič nenahradí…..

Please enter banners and links.

Minule sa mi do rúk dostal článok istého slovenského cestovateľa, v ktorom rúca mýty súvisiace s jednotlivými kultúrami a ich dennodenným životom. Jedným z týchto mýtov bol výrok, ktorý je už roky pripisovaný Indiánom. Že „fotografie kradnú dušu“. Táto myšlienka však ale pochádza od francúzskeho spisovateľa Honoré de Balzaca. Keď sa nad tým človek zamyslí, má to zmysel. Ako by totiž Indiáni, ktorí sa s prvým fotoaparátom vôbec stretli až s príchodom okupantov z Európy, mohli odmietať nový prístroj s týmto odôvodnením, keď ani netušili, čo je jeho skutočnou podstatou.

Nie fotografie samotné, skôr ich neuvážené zverejňovanie na sociálnych sieťach, to kradne dušu. A okrem nej aj súkromie, prehľad o tom, kto všetko si pozerá vaše privátne okamihy šťastia či trápenia a celkovo, akúsi anonymitu, potrebnú pre život každého jednotlivca. Niekedy má väčší prehľad o vašom živote v podstate cudzí človek, ako vy sám. A tomuto cieľu fotografia určite slúžiť nemala.

Fotky vytlačené vo svojom súkromnom archíve je už reč úplne iná. Čo iné vám dokáže lepšie sprostredkovať svoje vlastné spomienky ako práve fotografie? Uchopiteľné emócie zaznamenané na papieri. Pozeráte sa na momenty, ktoré ste zažili pred niekoľkými rokmi a cítite pri nich to isté, ako vtedy. Dokážete sa smiať na situáciách, ktoré vás rozosmiali už veľmi dávno a časom ste na ne aj zabudli. V počítačoch máme síce uložené desiatky foldrov s jednotlivými obrázkami, skutočným fotkám sa to však nevyrovná. To vie každý.

Pýtajú si ale na váš vkus fotoslužby za vytlačenie zbytočne veľa peňazí? V ponuke www.naplne-do-tlaciarni.sk nájdete kvalitný fotopapier, ktorý za vás tento problém vyrieši. Je na vás či sa rozhodnete pre fotografie matné, lesklé alebo dokonca vysoko lesklé.  Vybrať si môžete z rôzneho počtu kusov v balení a taktiež materiál, z ktorého je papier vyrábaný je v jednotlivých prípadoch odlišný.

Foťte teda o sto šesť a tie najkrajšie fotografie si zvečnite aj na fotopapieri. Teraz vám už nič nestojí v ceste.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net