Feng šuej u vás doma II

Please enter banners and links.

Nemusíme byť odborníkmi na feng šuej, aby sme sa doma cítili dobre a príjemne. Stačí, ak do všetkého vložíme svoje srdce, svoju dušu a život sa nám odvďačí sám. Je iba na nás, ako si svoj domov zariadime. Dôležité je, že sa to páči nám a že sa tu cítime dobre. Je to hlavne o intuícii, ale feng šuej nám ponúka výborné rady a tipy, ako to zvládnuť ešte lepšie.

 

Kúpeľňa

Je to intímny priestor, kde ste neskoro večer iba sami so sebou. Je aj miestom, kde sa objavíte hneď ráno. Preto by ste sa tu mali cítiť uvoľnene, zrelaxovane a na začiatku rána aj naštartovane, pripravení čeliť výzvam nového dňa. Kúpeľňa by mala byť čistá, vzdušná a jednoduchá, s dobrou ventiláciou a minimálnym neporiadkom. Tok vody je symbolicky spojený s vašimi vnútornými orgánmi, ako aj s prísunom bohatstva a príležitostí. Preto pozor na upchatý odpad a kanalizáciu, kvapkajúce kohútiky, ktoré môžu ovplyvniť vaše zdravie aj finančnú situáciu. Vyhnite sa pri zariaďovaní ostrým hranám, rohom, kovovým materiálom, lebo nahí a zraniteľní sa tu nebudete cítiť príjemne, naopak, zavesené mäkké uteráky vám dopomôžu miestnosť otepliť a navodiť pocit bezpečia. Zrkadlá musia byť vždy čisté, aby ste videli svoj verný odraz.

 

Spálňa

Vaša svätyňa. Priestor, kde relaxujete a načerpávate novú energiu. Nemá to byť miesto, ktoré vás rozptyľuje a dráždi. Útulnosť docielite farbami ako biela, hnedá či sivá a celé to zaklincujete hrejivo pôsobiacim dreveným rámom na posteli. Obrazy kvetov a našuchorené ozdobné vankúše spolu s rozmernými závesmi atmosféru ešte viac umocnia. Vyvarujte sa tomu, aby bola posteľ priamo oproti dverám alebo priamo pod oknom. Správna spálňa má všetko do páru, t. j. dva nočné stolíky, dve lampy a pod., slúži to k upevneniu vzťahov.

 

Detská izba

Má byť radostným miestom bezstarostnej mladosti, jednoduchá, útulná, plná symbolov, ktoré podporujú fantáziu. Dôležité je deťom dovoliť, aby do miestnosti vniesli svojho ducha a všetko, čo sa páči im. Aby sa ratolestiam dobre spinkalo, nemali by mať nič nad hlavou ani pod posteľou. Vysoké skrine a pásikavé vzory majú pozitívny vplyv a posilňujú vývoj dieťaťa. Jasné farby podporia ich tvorivosť a plyšové zvieratká zas navodia pocit bezpečia.

FOTO: pexels.com