Feng šuej u vás doma I.

Please enter banners and links.

Táto prastará východná filozofia vám pomôže vytvoriť z domova miesto pokoja a šťastia, prikloní k vám zdravie a privolá bohatstvo v akejkoľvek forme. Odbúrava stres a priaznivo ovplyvňuje všetky stránky vášho života. Rozhodne to treba vyskúšať.

 

Vstupné priestory a haly

Vašou vizitkou je vchod do vášho domu. Fungujúci zvonček, správne upravený a osvetlený chodník a dvere bez akejkoľvek prekážky k vám budú návštevy doslova privolávať. Symetricky použité dekorácie okolo vchodových dverí potešia nie len oči, ale spolu s rohožkou jasne ukážu, kde je vstup do vášho kráľovstva. Výborná je aj zvonkohra – nielenže sa každému páči, ale napomáha spomaliť rýchlo prichádzajúcu energiu. Výber je na vás, v prvom rade zvuk musí lahodiť vašim ušiam. Pozor na preplnené chodby plné zbytočností. To, aký dojem zanechá prvá miestnosť, sa odrazí na pocite z celého domu. Preto skúste zaujať niečím krásnym, štýlovým, niečím, čo vás a váš príbytok úplne vystihne.

 

Obývacie izby

Je to miesto, ktoré je prístupné všetkým, rodine, priateľom, ale v prvom rade vám. Tu „vypnete“ po náročnom dni, relaxujete pri televízii, zabávate sa s priateľmi. Miestnosť prezradí veľa o vašich túžbach a vašej osobnosti. Čo urobí z obývačky chrám pokoja a krásy? Obyčajné záclony na oknách, ktoré oddelia vnútro od toho, čo je vonku, kytica kvetov vo váze na hlavnom stole, kde sa všetci schádzate a bavíte sa, čo ste zažili nové a aký ste mali deň. Príjemné tóny žltej, béžovej, oranžovej farby majú povznášajúci efekt a budete sa cítiť skvelo a útulne. Vystavenie fotografií rodiny posilňuje súdržnosť v domácnosti.

 

Kuchyne a jedálne

Sú srdcom domácnosti. Tu prijímate živiny. Aj materiálne, aj spirituálne. V kuchyni preto vždy musí vládnuť poriadok, presné a správne usporiadanie, čistota. Chod domácnosti určuje kuchyňa. Ak ju charakterizuje jednoduchosť a poriadok, odrazí sa to aj na členoch rodiny. Svetlejšie farby sú upokojujúce, vhodné sú odtiene zelenej, žltej a bielej farby, no pokiaľ chcete podnietiť konverzáciu, stavte na červenú. Sviečky, obrazy, ktoré znázorňujú všetko, čo máte radi, atmosféru len doplnia. Ale veľké hodiny do kuchyne na stenu nepatria, veď aspoň pri jedle treba „spomaliť“.

FOTO: pexels.com