Farebné korektory

Please enter banners and links.

ID-100208139Zabudnite na tradičné korektory vo farbe pleti, ktoré ladia s mejkapom – hitom sú korektory v rôznych farbách ako je napríklad červená alebo zelená. Práve tieto farby totiž vedia spoľahlivo schovať mnohé nedostatky pleti. Na ich správne používanie však potrebujete vedieť niečo o jednotlivých farbách nech správne maskujete kruhy pod očami alebo začervenania.

 

Žltý korektor

Starnúca pleť takýto korektor priam potrebuje lebo dokáže pleť oživiť. Žltý korektor je super aj na schovanie pigmentových škvŕn od slnenia, ako aj zamaskovanie dofialova sfarbených žiliek na tvári.

 

Červený korektor

Červený korektor je dokonalý na kruhy pod očami aj zelenkasté sfarbenie pokožky. Ak si pozriete nejaké tutoriály na používanie farebných korektorov uvidíte, že často používaný je práve červený lebo spoľahlivo zamaskuje aj výraznejšie tmavé kruhy pod očami.

 

Zelený korektor

Často sa používa na prekrytie začervenania pleti rôzneho pôvodu, napríklad pri problémoch s akné alebo pri problematických červenkastých žilkách. Zamaskuje aj červené fliačiky po vyrážkach. Najviac žiadaný je okolo nosa, na brade a/alebo lícach. Vy však najlepšie viete kde je vaša pleť najviac začervenaná alebo ktoré fliačiky potrebujete prekryť.

 

Korektor broskyňovej farby

Oranžový korektor broskyňovej farby je určený na svetlejšiu pleť, aby prekryl modrasté odtiene a poradí si aj so svetlejšími menej výraznými kruhmi pod očami. Keď máte svetlú pleť ako snehulienka, siahnite na schovanie kruhov pod očami práve po oranžovejšom korektore.

 

Ružový korektor

Ružový korektor hľadajte ak máte svetlú pleť a potrebujete zamaskovať výraznejšie kruhy pod očami. Vyskúšať môžete aj červený, no pleť á la snehulienka má radšej ružovejšie korektory. Na porcelánovej pokožke by mohol červený korektor aj po prekrytí mejkapom „kričať“, odrážať od zvyšku pleti.

 

Biely korektor

Potrebujete jas? Práve biely korektor je dokonalý na dodanie jasu a zosvetlenie tých častí tváre, ktoré potrebujete oživiť. Biela farba je vhodná aj pre mdlú, unavenú pleť bez života; pod mejkapom dokáže zázraky.

 

Fialový korektor

Tmavšia pleť potrebuje fialový korektor na rozžiarenie a schovanie zažltnutých miest. Skúste s ním experimentovať aby ste zistili čo všetko ním viete prekryť. Rozhodne sa mu vyhýbajte ak máte svetlú pleť.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net