Farba na líčka

Please enter banners and links.

ID-100248140Nemáte problém s výberom rúžu a viete presne ktorý odtieň mejkapu potrebujete. No keď príde rad na líčka odrazu vás prepadnú obavy. Nie je to žiadna veda – potrebujete len dobrý štetec a správnu farbu.

 

Kedy líčka nie sú vhodné?

            Hneď na úvod treba spomenúť dámy, ktorým líčka nesvedčia. Pokiaľ máte okolo očí vejáriky, teda jemné vrásky, líčka si nelíčte. Tento nedostatok by sa mohol ešte viac zvýrazniť. Trblietavé farby na líčka prenechajte mladším. Trblietky nie sú vhodné ani pre problematickú pleť s akné.

 

Farba je dôležitá

ID-100109285

            Ak patríte ženám s “teplým tónom”, potom používajte líčka broskyňovej farby. Ak máte tmavé vlasy a svetlú pleť ideálnou voľbou sú jemne červenkasté odtiene. Zimnému typu žien sa hodia ružové líčka.

Pokiaľ sa nedokážete zaradiť a nechcete triafať naslepo, štipnite sa do líca. Potrebujete presne takú farbu aká sa po štipnutí ukáže. Je to váš prirodzený odtieň a toho by ste sa mali držať. Čo najpodobnejšiu farbu tej vašej odhadne aj dobrá kozmetička.

 

Konzistencia

            Tekuté farby sa hodia pre suchú pleť a naopak, nemali by ste ich používať pri pleti so sklonom k masteniu. Krémové farby taktiež nie sú pre mastnejšiu pleť, no dobre poslúžia suchej pleti. Výhodou je, že sa dobre rozotierajú; šikovná žena ich zvládne naniesť aj prstami. Púdrové sa nanášajú len štetcom a sú vhodné aj pre mastnú pleť. Guľôčky potešia všetky typy pleti okrem suchej.

 

Štetec na nanášanie

Spôsob nanášania je len na vás, ale vo väčšine prípadov je najlepším riešením štetec určený na líčenie líčok. Nezabúdajte ho pravidelne čistiť, takže pred kúpou vyberajte materiál. Prebytočnú farbu z neho oklepte a počas líčenia sa usmievajte aby ste videli tvar svojich líc.

 

Bronzer a lícenka

            Lícenka je len pre líčka. Bronzer imituje opálenú pleť. Ani v jednom ani v druhom prípade to nikdy neprežeňte.

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net