Exotika na tanieri

Please enter banners and links.

Exotické jedlá sa stávajú čoraz viac obľúbenými pochúťkami nielen na dovolenkách, ale aj v pohodlí domova. Veď čoraz viac ľudí si aj doma varí cudzokrajné jedlá – či už ide o mexickú, čínsku alebo japonskú kuchyňu.

Medzi tradičné japonské jedlá, ktoré sa tešia veľkej obľube patrí sushi. Toto jedlo sa skladá z ryže ochutene octovou omáčkou a z rôznych surovín, ktoré môžu byť surové alebo tepelne upravené. Ryža sa po uvarení rýchlo schladí a zmieša sa s ochutenou zmesou octu a vody. Z tejto hmoty sa po úplnom vychladnutí tvaruje základ pre sushi. Na základe toho aj sushi dostalo svoj názov, pretože doslovný preklad tohto slova je kyslá ryža.

Sushi je tradičné jedlo, o čom svedčí aj to, že prvá zmienka o tomto jedle je už z roku 718 nášho letopočtu. A čo je na sushi také výnimočné? Nejde len o zaujímavé chute a kombinácie, ale toto jedlo je aj zdrojom kvalitných bielkovín a iných živín. Navyše obsah tuku a kalórií je veľmi nízky.

Na Slovensku sa už tiež nájde pár reštaurácií, ktoré sa špecializujú na sushi. Bratislava sa napríklad môže popýšiť reštauráciou Sushitime, ktorá ponúka široký výber najrôznejších sushi špecialít. Firma ponúka aj kompletné cateringové služby, čo znamená, že ak by ste chceli na svojej oslave podávať sushi, firma to vie zabezpečiť.

Sushitime zaručuje aj to, že donáška a rozvoz jedla v Bratislave už nemusí byť len pizza, či cestoviny alebo iné klasické jedlá. Teraz si totiž môžete nechať doniesť domov aj najlepšie sushi špeciality kedy vás to len napadne.

Ak aj vy máte radi sushi a nechcete neustále chodiť do reštaurácií, či objednávať si jedlo, tak sa skúste naučiť spraviť si svoje obľúbené sushi aj doma. Niektoré nie sú príliš zložité a zvládnete to aj sami. Skúste teda niečo ukuchtiť a pohostite svojich priateľov originálne. Pre dotvorenie atmosféry si nezabudnite zaobstarať aj sushi set na originálne servírovanie tejto pochúťky.

Pre tých, ktorým ani toto nestačí a chcú si užiť sushi dokonale, odporúčame navštíviť Japonsko a vychutnať si toto jedlo v jeho „rodnej krajine“.

Viac informácií o Sushitime sa dozviete na www.sushitime.sk.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net