Elektrobicykle pre ženy: Ideálne popri aktívnom mužovi. Čo je dobré o nich vedieť?

Please enter banners and links.

e3968729cde38f72c14417f27bb0049752330d19Odteraz môže jazda na bicykli vyzerať úplne inak. Ešte viac pohodlnejšia a jednoduchšia, práve vďaka novinke, akou je elektrobicykel pre ženy. Už viac sa nebudete musieť obmedzovať pri svojej obľúbenej trase bez auta tým, že nestíhate za partnerom kvôli náročnejšiemu stúpaniu do kopca alebo kvôli silnejšiemu (proti)vetru. Dnes sú v ponuke elektrobicykle vo viacerých variantoch, takže si isto vyberie aj každá žena. Aj keď ste len rekreačnou jazdkyňou, môžete si tak zajazdiť na bicykli aj s výkonnostne silnejším partnerom. Elektrobicykel vás zaručene dostane všade a do každého cieľa. Možno aj tam, kde by ste sa s klasickým bicyklom dostali len málokedy.

 

Aké výhody má elektrobicykel?

Je to niečo viac ako len klasický bicykel. Elektrobicykel predstavuje jednak spôsob ako si zacvičiť, no na druhej strane umožňuje si počas jazdy aj oddýchnuť. Nebudete tak príliš zničené na konci svojej trasy, ak bicykel nepatrí k vašim častým a obľúbeným aktivitám. V našich končinách síce elektrobicykle predstavujú stále niečo nové a nevídané, no postupne sa začínajú rozširovať obzory aj v tomto smere a to nielen u mužov. Rastie počet žien, ktoré holdujú tomuto typu dopravného prostriedku.

 

Pre mladé aj staršie ženy…

Radi športujete rekreačne, každý víkend cestujete na výlety alebo chcete jazdiť ekologickejšie do práce, na nákupy, za priateľmi? Nechcete už viac riešiť problém s parkovaním? Navyše chcete niečo spraviť pre svoje zdravie, najmä pre ubolené kĺby? Riešením je práve elektrobicykel, ktorý sa zaraďuje k veľmi ekologickým dopravným prostriedkom. Je vhodný tak ako pre mladšie, tak aj pre staršie dámy a slečny. Ocení ho isto každá žena, ak ustavične výkonnostne nestíha za svojím zdatnejším partnerom.

 

Aké sú možnosti? 

Elektrobicykle myslia aj na imidž ženy. Na výber sú elegantné mestské bicykle a tiež aj športovo ladené elektrické bicykle. Tie môžu byť jednak horské alebo trekingové. Nemožno však zabudnúť ani na nadčasové moderné kúsky. Netreba sa báť ani prevozu elektrobicykla autom. Sú to veľmi šikovné skladačky, ktoré vojdú do každého auta (či už do kufra alebo na vhodný nosič). Treba však rátať s tým, že majú o niečo vyššiu hmotnosť ako klasické bicykle.

 

Ako je to s vodičským preukazom? 

Nie, nemusíte sa báť. Na riadenie elektrobicykla nepotrebujete špeciálne vodičské oprávnenie, ako je to v prípade skútra. Motor sa spúšťa iba vtedy, ak budete krútiť pedálmi (znamená to, že iba v okamihu, keď budete športovať v ideálnej intenzite).

 

Aká je najhlavnejšia súčiastka bicykla?  

K rozhodujúcim súčiastkam elektrobickla sa zaraďujú batérie. Dôležitým indikátorom v tomto smere je hodnota vo watthodinách (čím vyšší je tento indikátor, tým má elektrobicykel väčší dojazd na jedno nabitie). Nemusíte sa však báť, že batéria nevydrží aj niekoľko rokov (kvôli niekoľkým desiatkam úplných vybití). Bežne sa stáva, že niektorí najazdia aj niekoľko desiatok tisíc kilometrov na jednej batérii od kúpy bicykla. Na dobíjanie baterky vždy myslite pred samotnou jazdou. Neplatí, že sa dobíja ako pri aute počas jazdy na bicykli (existujú však už aj špeciálne bicykle s rekuperáciou). Pri bežných elektrobicykloch bez rekuperácie (čiže s voľným motorom) je možné jazdiť na bicykli s vypnutým motorom bez cítenia odporu. Bežné nabíjanie batérie trvá niekoľko hodín a stačí ju dobíjať klasickým spôsobom – zastrčením do zásuvky. Dôležité je tiež pamäť na tú skutočnosť, že jeho elektrický pohon sa aktivuje len pri aktívnom otáčaní samotnými pedálmi bicykla.

 

Ako je to s rýchlosťou bicykla? 

Asistovaná rýchlosť so zákona je stanovená na 25 kilometrov za hodinu. To znamená, že všetko nad touto hranicou musí vodič elektrobicykla dohnať vlastnými silami (elektromotor pomôže iba na spomínanú hranicu).

 

Na čo dávať pozor pri kúpe elektrobicykla? 

Vždy je potrebné si samotný elektrobicykel skúsiť ešte pred zaplatením a kúpou. Inak riskujete, že kúpite niečo, s čím nakoniec nebudete spokojná/í. Je potrebné sa spoľahnúť na overeného dodávateľa elektrobicyklov, ktorý má v ponuke aj pozáručný servis a náhradné diely. Kvalitná a overená značka bicykla je tiež veľmi dôležitá, aby sa pod ňou neskrývali napodobeniny pochádzajúce z ázijských krajín (tieto bicykle sa vyznačujú nižšou kvalitou a akousi len nálepkou “kvality).

Reklamný článok