Elektrobicykel pre športovcov i drevá

Please enter banners and links.

Na elektrobicykloch čoraz častejšie vídať i mladých aktívnych ľudí. Zabudnite na predsudky, že motorček bicykla slúži iba starším alebo pohybovo menej zdatným ľuďom. Môže totiž výrazne dopomôcť našej výdrži a sile.

 

Do práce už len na bicykli

Veľa z nás každý deň hromží na časté ranné zápchy, ktoré nám znemožňujú prísť do práce načas. Keby sme sa tam vydali pešo alebo na bicykli, trvalo by to určite kratšie, ale za akú cenu – dotlačené nohy od topánok, mokrí ako myši. To nie je lákavá predstava, najmä ak nás čaká stretnutie s dôležitým klientom a po práci ešte aj nákup potravín. Avšak vďaka elektrobicyklu, ktorý nám umožní využívať motorček vo chvíľach, keď sa nám to najviac hodí, sa týchto nepríjemností môžeme pohodlne zbaviť. Elektrobicykel je nanahraditeľný, keď potrebujeme ísť rýchlejšie a sami nie sme schopní zabrať, ale nám tiež pomôže zdolať stúpanie do kopca a iný náročný terén. Podľa toho, na čo chceme bicykel využívať, si volíme jeho typ – elektro hardtail, celoodpružený, krosový, trekingový, mestský, cestný alebo dokonca detský elektrobicykel.

 

Šetrite s elektrobicyklom

S elektrobicyklom šetríte vo viacerých oblastiach. V prvom rade je cenovo dostupnejší ako napr. také osobné auto. Nemusíte tankovať, navštevovať povinné servisné prehliadky, platiť si zaň zákonnú poistku. Ďalej je na mieste spomenúť, že bicyklovaním ste šetrní aj k životnému prostrediu, pretože ovzdušie neznehodnocujete výfukovými plynmi. Elektrobicykel pracuje skutočne ticho, takže tým výrazne ovplyvníte aj hlučnosť na ulici. A tretím dôvodom, prečo sa rozhodnúť pre bicykel s motorčekom, je fakt, že vám ušetrí sily vo chvíľach vyčerpania. Vďaka nemu však môžete popracovať aj na svojej výdrži, preto je častou voľbou profesionálnych cyklistov, ktorým už neraz pomohol zvýšiť výkonnosť a prekonávať méty. Dizajn elektrobicykla sa od bežného bicykla nijako výrazne neodlišuje, takže sa pri bicyklovaní cítite sebavedomo.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com