Ekologicky aj na výlete

Please enter banners and links.

V dnešnej dobe je dôležité myslieť ekologicky v každej oblasti života, kde je to možné. Ako však myslieť ekologicky keď sa jedná o turistiku či dovolenkovanie? Nemusí to byť zložité, stačí začať pri samotnom presúvaní sa.

 

Mestská turistika

Pokiaľ sa chystáte na výlet do mesta Bardejov, kde si chcete prezrieť všetky kultúrne i prírodné pamiatky, môžete na presúvanie využívať autobus. Je to však dosť nepohodlné, hlavne kvôli neustálemu čakaniu na spoj a preplneným autobusom. Ideálne je preto nasadnúť na mestský bicykel a užiť si mesto z jeho sedla. Takto sa dostanete relatívne rýchlo naozaj všade kde chcete nezávisle od aktuálnej dopravnej situácie. Či už si prinesiete svoj bicykel alebo využijete bike-sharing, v každom prípade nebudete ničiť životné prostredie, čo je naozaj chvályhodné.

 

Výlet do prírody

Pokiaľ ste napríklad zo západného Slovenska a chystáte sa do Tatier, môžete opäť cestovať ekologickejšie ako autom. Využite vlak, autobus či dokonca motorku. Pokiaľ zvolíte motorku, ktorá produkuje menšie množstvo výfukových plynov ako bežné auto, aj takýmto spôsobom môžete šetriť životné prostredie, a pritom sa nebudete musieť prispôsobovať cestnému poriadku verejnej dopravy. Pri motorkách však opatrne! Myslite vždy na svoju bezpečnosť – jazdite opatrne  a používajte motorkárske oblečenie a hlavne kvalitné prilby na motorku. Tieto veci vám totiž vedia zachrániť život pri prípadnej kolízii.

Ak už sa dopravíte do cieľovej destinácie, bezpečne svoj dopravný prostriedok odparkujte a vydajte sa obdivovať krásu našej prírody. Pokiaľ si to chcete užiť naozaj naplno, nezabudnite si pribaliť do batoha praktický turistický ďalekohľad, ktorý nezaberie veľa miesta, ale uvidíte vďaka nemu oveľa viac ako len vlastnými očami. V každom prípade myslite ekologicky i v prírode a nezabudnite si z výletu odniesť všetko, čo ste priniesli.

Reklamný článok

FOTO: istockphoto.com