Ekológia už aj v sexe

Please enter banners and links.

Zo všetkých strán sa na nás valia ekologické produkty a inak tomu nie je ani v oblasti sexu. Ak máte chuť na zmenu alebo ste alergická na latex, zbystrite pozornosť a prečítajte si nasledujúce riadky venované sexuálnym pomôckam s ekologickým nádychom.

 

 

 

 

 

Ekologickejšie vibrátory

            Tradičné vibrátory ktoré sú bežne dostupné, pokiaľ nie sú vyrobené z naozaj kvalitného materiálu, môžu obsahovať ftaláty používané pri výrobe na zmäkčenie plastov. Tie sa počas používania uvoľňujú a spôsobujú rad gynekologických problémov. Vyriešte to jednoducho novým vibrátorom vyrobeným z kvalitného silikónu. Skvelým materiálom je i sklo; dá sa príjemne vychladiť alebo naopak zohriať vo vašich alebo partnerových ústach. Najväčšou výhodou tohto vibrátora je však jeho hygienická údržba.

 

Ekologická spodná bielizeň

            Reforme sa nevyhla ani spodná bielizeň. Umelé vlákna nie sú na bežné nosenie počas celého dňa vhodné, radšej hľadajte omnoho pohodlnejšie materiály ako sú hodváb či organická bavlna. Tieto materiály sú šetrné k pokožke a neobsahujú chemické látky. Navyše nemusíte mať žiadne obavy o estetickú stránku pretože ekologická bielizeň je rovnako zvodná ako tá „umelá“.

 

Kondómy bez latexu

            Možno viete a možno nie, že trh ponúka aj kondómy bez obsahu latexu. Tie najrozšírenejšie síce obsahujú túto látku, no niektoré dámy sú na ňu alergické. Alternatívou sú kondómy vyrobené zo syntetickej živice alebo z jahňacej kože.

Oleje a lubrikanty

            Masážne oleje majú svoje čaro, ale skôr než sa necháte uniesť vášňou pozrite si pri nákupe zloženie – obsah ropy či viacerých farbív nie je práve tým najlepším zložením. Prednosť dajte rastlinným olejčekom a ľahšie vstrebateľným látkam. Aj lubrikanty môžu obsahovať ropu, takže voľte prírodnejšie zloženie ktoré je vhodné aj pre citlivejšie osoby.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net