Džentlmeni dnešnej doby? Áno existujú….

Please enter banners and links.

Džentlmeni. Priznajme si dámy,  nie raz si dávame otázku či ešte vlastne nevymreli. Ak sa poobzeráme naokolo, je niekedy až priam posvätením stretnúť normálneho muža s dávkou úcty, skromnosti a zdravou dávkou istého nadhľadu . Ako si dnešné ženy predstavujú prototyp súčasného džentlmena?

 

Dokonalý chameleón

Moderný džentlmen sa nevyznačuje bozkávaním ručičiek pri vábivom privítaní ani vyblýskaným oblekom za dva litre. Poznávacím znamením džentlmena dnešnej doby je predovšetkým jeho schopnosť prispôsobiť sa prostrediu v ktorom sa nachádza. Vlastnosti chameleóna a správanie na úrovni sú teda u profesionála zvaného aj „moderný muž“ osvedčenou zbraňou.

 

Reputácia a dobrý dojem na prvom mieste

Dôležitou charakteristickou črtou dnešného džentlmena je aj chuť sa vzdelávať sa a prijímať nové poznatky. Inteligencia a schopnosť chytro reagovať sú vlastnosťami len skutočne malého percenta mužov, aj keď niekedy to tak nevyzerá.  Dokonalosť zvládať rôzne témy a pružnosť reagovať na otázky pohodovo sú veľkou prednosťou týchto mužov .

Schopnosť byť sčítaný a vedieť komunikovať na úrovni sú len ďalšími prednosťami ktoré dokážeme vyčítať aj zo spôsobu prejavu a jeho štylistiky.  Povedzme si na rovinu,  že muž s tabletom v ruke a muž s knihou v ruke sú dva rozdielne obrázky.

 

Úprimnosť a lojálnosť na správnej ceste

V dnešnej dobe je dosť ťažké nájsť muža ktorý je schopný hovoriť pravdu za každých okolností. Ani my ženy nie sme dokonalé ale je pravdou, že úprimnosť v kombinácii s lojálnosťou sú v dnešnej dobe požehnaním a je radosť vidieť tieto dve črty ruka v ruke, nehovoriac o vernosti a ďalších zásadných faktoroch.

Nevhodné slová, nadávky a vulgarizmy rozhodne nepatria do slovníka takýchto mužov, nehovoriac o ďalších gestách, ktorými si svoju reputáciu skôr kazia ako vyvyšujú. Napriek tomu, že niektoré zdvorilostné gestá už vymizli, je celkom príjemné prisúvanie stoličky pri usádzaní, pridržanie dverí pri odchode alebo elegantné ponúknutie ramena.

Aj keď je ich málo, skutoční džentlmeni ešte asi nevymreli a je len na nás či sa budeme cítiť dobre v spoločnosti sofistikovaného džentlmena alebo zlého chlapca s ktorým je stále sranda.:)

Napísala: Lucia Šariková

FOTO: freedigitalphotos.net