Dubaj – dokonalý únik z reality

Please enter banners and links.

Na svete je veľa miest, ktoré dokážu človeka nadchnúť, prekvapiť či jednoducho očariť. Možno je to tým, že v našich zemepisných šírkach nemáme more, a možno je to klímou, ktorá pre našinca predstavuje niečo, čo doma nemá. V každom prípade je Dubaj jedným z tých miest, ktoré okrem prvotriednych hotelov, nadštandardných služieb a špičkovej gastronómie ponúka ešte oveľa viac.

Strategická poloha, ale aj nerastné bohatstvo tvoria základ prosperity Dubaja

Dubaj je druhým najväčším emirátom zo siedmich Spojených arabských emirátov a leží na polceste medzi Európou a krajinami Ďalekého Východu. Pre našinca je preto dovolenka v tejto tropickej destinácii ideálna nielen z hľadiska dostupnosti či vzdialenosti, ale najmä z hľadiska bezpečnosti. Veľkolepé moderné hotely lemujúce pobrežie Perzského zálivu ponúkajú svojim návštevníkom okrem prvotriednych služieb, množstva barov a reštaurácií aj nespočetné možnosti kultúrneho a spoločenského vyžitia. Či už spomenieme rôzne podmorské atrakcie, adrenalínové dobrodružstvá, ale tiež typické preteky tiav či dobrodružné výpravy do púšte. Autentický pohľad na remeselné zručnosti a šikovnosť ponúka návšteva tradičnej dediny lovcov perál, ideálne miesto pre nákup darčekov a suvenírov.

Keď sa luxus snúbi s ústretovosťou a pohostinnosťou 

Každý, kto niekedy už v Dubaji bol alebo má túto úžasnú krajinu naštudovanú z rôznych internetových portálov, vie, že len máloktorá dovolenková destinácia dokáže konkurovať tomuto úžasnému miestu na pobreží Perzského zálivu. Veľkoleposť stavieb, tradičná architektúra a rozvinutá infraštruktúra nás v spojení s príjemnou tropickou klímou prenesie ďaleko od reálneho života a dá nám pocítiť slastnú chuť luxusu na každom kroku. Udržované súkromné hotelové pláže ponúkajú svojim hosťom okrem oddychu aj množstvo športových aktivít a rôzne možnosti občerstvenia. Verejné pláže môžu byť platené a neplatené a sú k dispozícii turistom zo všetkých okolitých hotelov. Gastronómia emirátov ponúka v rámci svojich hotelov a reštaurácií skutočný zážitok. Na svoje si prídu milovníci ázijskej, indickej, francúzskej, ale tiež indickej či libanonskej kuchyne.

Aj keď je pre nás táto krajina zahalená rúškom tajomstiev a nevídaného luxusu, ľudia sú tu milí, priateľskí a ústretoví. Pre toho, kto túži spoznať niečo nové, absolútne odlišné, a zároveň príjemné, je Dubaj tou krajinou, ktorá určite stojí za návštevu.