Dovolenka volá!

Please enter banners and links.

Rovnako, ako je leto časom dovoleniek pri mori, je obdobie pred Silvestrom a po ňom zas plné lyžovačiek a dovoleniek za oddychom prevažne v horách. Keďže len málokto má čas vybavovať a zjednávať hotely či iné ubytovanie v predvianočnom zhone, často krát chodíme na zimné dovolenky tak povediac na vlastnú päsť. Avšak najmä tí, čo sa rozhodnú tráviť aj zimnú dovolenku pekne v teple, pri vode a oddýchnuť si od snehu a poľadovice si niečo také dovoliť nemôžu. Ak si chcú obe skupiny dovolenkárov ušetriť čas a nájsť vhodné ubytovanie pre rodiny, je potrebné mu venovať aspoň päť minút zo dňa. Veď všetko dôležité je už dnes na internete a aj ubytovanie si môžete zohnať rýchlo a lacno doma v pohodlí cez počítač.

 

Lenže naozaj väčšina z nás strávi zimné dovolenky niekde na lyžiach v horách, s metrami snehu, chladným počasím a čajom (s rumom) v rukách pred bufetom pri vleku. Toto typicky zimné strávenie voľného času si však vyžaduje vybrať si tie správne lyžiarske strediská. A že ich máme na Slovensku mnoho, o tom snáď netreba nikoho presviedčať. V prípade, že ste lyžiar začiatočník, alebo idete celá rodina aj s deťmi, vyberajte tie, ktoré poskytujú služby sky škôl a tzv. cvičné zjazdovky, ktoré sú kratšie a výrazne menej náročné. Ak ste však dlhodobí lyžiari majúci radi výzvy, zvoľte si strediská s náročnými zjazdovkami, ak sa na to cítite a máte kondičku, tak aj poriadne dlhými. Výber miesta, v ktorom strávite lyžovačku je potrebné vždy podriadiť vašim lyžiarskym schopnostiam.

 

K poriadnej lyžovačke neodmysliteľne patrí aj poriadna výstroj. Či už siahnete po lyžiarskej výstroji z požičovne, požičiate si ju od známych, alebo zainvestujete, majte sa vždy na pozore, aké lyže si to vlastne nasúvate na nohy. Zjazdárske, alebo carvingové lyže patria k tým najbežnejším, ktorými sa vystrojí takmer každý dovolenkár – lyžiar. Lyže by nemali byť už na pohľad staré, mali by mať primeranú dĺžku k vašej výške a hlavne by mali zodpovedať vaším schopnostiam. Takto vystrojeným stačí už len poriadne zimné oblečenie a cesta na hory za príjemnou dovolenkou sa môže začať!

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net