Dovolenka v Chorvátsku – miesto, kde to žije

Please enter banners and links.

Väčšina z tých, ktorým učarovali prímorské destinácie, si už isto vychutnala aj jedinečnú dovolenku pri mori v Chorvátsku. Dlhé piesočné pláže Jadranu, príjemní ľudia a svojská atmosféra do tejto krajiny láka každoročne množstvo návštevníkov. Inak to nebude ani tento rok.

Jadran je morom množstva Slovákov

Stredomorský štát na brehu Jadranského mora sa teší veľkej obľube Európanov, ale aj turistov zo vzdialenejších krajín. Čím si získal a stále získava naše srdcia? V prvom rade je to naše najbližšie more, takže tento fakt pri výbere letnej dovolenky iste zaváži. Ale nielen dobrá dostupnosť robí dovolenku v Chorvátsku takou jedinečnou. Príjemne teplé a blankytne čisté more je samozrejmosťou na všetkých veľkých, ale aj menších a zatiaľ verejnosťou neobjavených plážach. A potom je tu krásna príroda, čarovné zákutia, malebné mestečká, ich architektúra a mohutné pohoria týčiace sa nad riečnymi údoliami a množstvom zelených plôch. Toľko výnimočných scenérií na území jednej krajiny! Vždy dokáže ponúknuť niečo nové, nepoznané a nudiť sa v tejto rozmanitej krajine je takmer nemožné. Či už sa návštevníci rozhodnú vyskúšať pohodlie jej dlhých piesočných pláží, alebo svoj záujem uprú skôr na pamiatky, parky a prírodné rezervácie, zaručene si prídu na svoje.

Čo nám dovolenka v Chorvátsku ponúka?

Každý má iné očakávania a preferuje iný typ oddychu. Pre tých, ktorým učarovalo čisté more, je na výber množstvo pobrežných hotelov so súkromnými plážami, a ešte viac verejných pláží so službami a možnosťami celodenného vyžitia. A tí, ktorí chcú spoznávať a objavovať, môžu navštíviť starobylé mestá Biograd na Moru, Trogir či Omiš. Národný park Plitvické jazerá, zaradený do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO, je pastvou pre všetky zmysly. Sieť krasových jazier, jaskýň a žriediel popretkávaná nádhernými vodopádmi rozprestierajúca sa na rozlohe takmer 30 000 ha je presne tým, čo upokojí uponáhľanú a vystresovanú myseľ. No je to aj kuchyňa, taká rôznorodá od oblasti k oblasti a plne využívajúca všetko, čo daná oblasť ponúka. Od morských špecialít až po všetky druhy mäsa, zeleniny a ovocia – všetko chutne spracované a dokonale naservírované. Ak by stále niekto váhal, prečo si vybrať práve v tomto neistom období dovolenku v Chorvátsku, treba zvážiť aj ten fakt, že tu na turistov čaká vľúdny a priateľský národ, ochotný urobiť všetko pre pohodlie a maximálny komfort každého, kto zaklope na ich dvere.