Dovolenka na Slovensku: Užite si krásy Nízkych Tatier!

Please enter banners and links.

Dovolenkovať nemusíte len v zahraničí. Aj Slovensko ponúka množstvo výletu hodných miest, ktoré lákajú nielen domácich, ale aj zahraničných návštevníkov. Krásy našej krajiny si môžete vychutnať vo všetkých jej kútoch, napríklad aj v Nízkych Tatrách.

 

Demänovská Dolina centrom Nízkych Tatier

Nízke Tatry patria k najnavštevovanejším lokalitám u nás vôbec, návštevníkov tam lákajú prírodné krásy aj bohatá história. K centrám cestovného ruchu v Nízkych Tatrách patrí Demänovská Dolina, ktorá bola osídlená už v praveku, potom sa tu ťažila ruda a neskôr chovali ovce. Prvé víkendové chaty určené na rekreáciu tam postavili po 1. svetovej vojne. Keď sa objavili jaskyne a vybudovala sa cestná infraštruktúra, z Demänovskej Doliny sa stalo obľúbené športovo – rekreačné centrum, ktoré ponúka množstvo príležitostí na ubytovanie. Nízke Tatry a ich krásy sa predsa nedajú zvládnuť za jeden deň.

 

Za prechádzkami i turistikou

Z Demänovskej doliny sa veľkým množstvom chodníkov môžete dostať až na okolité hrebene, takže o turistiku či ľahšiu prechádzku nie je núdza. Z tých najznámejších sa nad dedinkou týčia veľkolepé štíty ako Ďumbier (2043 m n. m.), Krúpova Hoľa (1927 m n. m.), Chopok (2 024 m   n. m.) či Poľana (1889 m n. m.). Všetky sú súčasťou Národného parku Nízke Tatry. Medzi skvosty, ktoré sa v okolí Nízkych Tatier oplatí vidieť, patrí aj Vrbické pleso či Demänovský kras.

 bbb

Krásy Demänovského krasu

Región Nízke Tatry v sebe skrýva aj niekoľko vzácnych jaskýň. K najnavštevovanejším patrí Demänovská jaskyňa Slobody, v ktorej si návštevníci môžu vybrať dlhý alebo krátky okruh. Jedinečná je Demänovská ľadová jaskyňa a k ďalším prírodným zaujímavostiam patrí aj Dračia jaskyňa, Demänovská jaskyňa Mieru, Okno a Dvere.

Reklamný článok

Foto: Bigstockphoto