Dovolenka na poslednú chvíľu

Please enter banners and links.

Dovolenky sú už v plnom prúde a prímorské letoviská sa len tak hemžia turistami. Čo však robiť, ak sme si ešte dovolenku nezakúpili, ale chceli by sme niekam ísť? Možností máme hneď niekoľko.

Jednou a pravdepodobne aj najjednoduchšou a najrýchlejšou z nich je využiť internet. Stačí navštíviť cestovné kancelárie online, prezrieť si aktuálne ponuky last-minute a vybrať si destináciu aká sa nám páči. Takto si môžeme nájsť zájazd letecký, autobusový, ale aj s vlastnou dopravou. Na internete máme všetko pohromade a tak si ľahko vyberieme.

Druhou možnosťou je navštíviť cestovné kancelárie osobne. Tu je plusom osobný prístup niektorých pracovníkov cestoviek, avšak nájdu sa aj takí, ktorí sa vám venovať veľmi nebudú a tak budete dosť znechutení hneď na začiatku.

V oboch prípadoch môžete hľadať dovolenku podľa rôznych parametrov. Môžete si napríklad určiť maximálnu cenu alebo spôsob dopravy a podobne. Ak napríklad chcete navštíviť slnečný Rhodos, tak si stačí toto kritérium zadať a vyberáte už len z týchto ponúk.

Poslednou možnosťou ako ísť na dovolenku do zahraničia je ísť vlastnou dopravou bez dohodnutého ubytovania – tzv. na slepo. Táto možnosť je čoraz viac obľúbená. Proste si sadnete do auta a idete tam, kam by ste chceli. Nájdete si tu ubytovanie a už dovolenkujete. Ak sa stane, že v danej lokalite nenájdete vyhovujúce ubytovanie, tak jednoducho sadnete do auta a idete o kúsok ďalej. Verte, že niekde sa vždy niečo nájde.

Pri takýchto dovolenkách vlastným autom však netreba zabúdať zistiť si dopredu všetky potrebné informácie, ktoré sa nám na ceste zídu. Či už ide o iné predpisy v niektorých krajinách, rôzne poplatky alebo povinnú výbavu.

Pred cestou autom teda nezabudnite skontrolovať vozidlo, aby bolo v poriadku. Pneumatiky pre osobné vozidlá sú tiež dôležité, preto je dobré dať si auto pred dlhou cestou skontrolovať odborníkovi, ktorý prípadné vady opraví.

Nech už sa teda rozhodnete ísť na dovolenku akokoľvek a kamkoľvek, veríme, že si ju poriadne užijete a prídete domov oddýchnutí.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net