Doprajte deťom bezpečné a radostné kúpanie vo vani

Please enter banners and links.

Máte doma malé deti, ktoré nemôžete nechať v miestnosti samé? Prispôsobte im kúpeľňu tak, aby sa v nej cítili pohodlne a bezpečne. Doprajte im viac radosti z kúpania, ochráňte ich pred zranením a ušetrite si kopu starostí.

dieťa vo vani

Malé deti nemajú pojem o čase. Žijú tu a teraz. Vnímajú svet ako jedno veľké dobrodružstvo a chcú ho objavovať a skúmať. Preto si neuvedomujú, že by sa mohli zraniť, pošmyknúť, opariť alebo udrieť. Vo vani to platí dvojnásobne. Keď sa deti kúpu, pena lieta, voda špliecha a ozýva sa detský smiech. Aby sa však v okamihu nezmenil na srdcervúci plač, prispôsobte všetko tak, aby sa mohli vaše deti nerušene hrať.

Pozor, hrozí pošmyknutie

Deti neposedia. Platí to nielen na súši, ale aj vo vani pri večernom kúpaní. Existuje niekoľko možností, ako aspoň čiastočne zabránite nepríjemným pádom a pošmyknutiam. Ideálnym variantom je vaňa ošetrená špeciálnou protišmykovou povrchovou úpravou. Oceníte ju napríklad pri sprchovaní. O špeciálne úpravy sa treba správne starať, inak hrozí, že ich nenávratne poškodíte. A to by bola škoda. Ak o výmene vane neuvažujete, kúpte aspoň protišmykovú podložku, ktorú na dno vane jednoducho uchytíte prísavkami.

kúpanie dieťaťa

Elegantné a praktické napúšťanie prepadom

O rameno vaňovej batérie sa už udrel nejeden dospelý, nieto deti, ktoré majú hlavičku o dosť nižšie. Keď si k vani zaobstaráte napúšťanie vody prepadom,vytvoríte im bezpečné podmienky. To znamená, že vodu napúšťate otvorom priamo vo vani, takže vaňová batéria nikde neprekáža. Navyše je to elegantnejšie riešenie.

Batéria, o ktorú sa deti neoparia

K bezpečnému kúpaniu prispeje aj termostatická batéria, ktorá reaguje na zmeny tlaku vody a udržuje nastavenú teplotu. Jej súčasťou je poistka proti opareniu, ktorú musíte stlačiť, aby ste si zvolili vyššiu teplotu než 38-40 °C. Vďaka tomu deti len tak nezavadia o páku batérie a neoparia sa. Povrch kvalitných termostatických batérií je navyše stále chladný, pretože vnútri prúdi dokola studená voda. Ak teda deti na batériu siahnu, nespália sa.

Reklamný článok