Diagnóza: 2x zadaný

Please enter banners and links.

Diagnóza: 2x zadaný

Bol milý, galantný a pripomínal vyhynutý druh muža. Ochotne vám otvoril dvere na aute, vzal ťažkú nákupnú tašku aby vám bez trápnych komentárov pomohol a venoval vám každú sobotu, niekedy ešte aj utorok. Čas v jeho objatí rýchlo ubiehal.

Potom ste sa však začali pýtať na veci, ktoré vám časom nedali spávať. Na otázku či má inú iba stroho odpovedal, že jeho jedinou milenkou je práca ktorej má naozaj vyše hlavy. Po nákupoch vás predsa ťahať zbytočne nechce a pracovné akcie by vás len nudili. Pravda však vyšla najavo…

Buď ste na to prišla sama, alebo ho začalo po nejakom čase tlačiť svedomie a povedal vám to sám od seba. Okrem vás mal ešte manželku, alebo oficiálnu priateľku, v tom horšom prípade aj dieťa. Samozrejme, nezabudol sa vám ospravedlniť a dodať, že vás zbožňuje a ste viac než tá jeho. Čo teraz?

V podstate existujú iba dve možnosti: buď s ním zostanete a budete pokračovať v tajných vášnivých stretnutiach, alebo mu dáte navždy zbohom. Pochopiteľne, prvá možnosť je oveľa jednoduchšia. Na začiatku to bude nepríjemné, vaše myšlienky budú smerovať k spytovaniu svedomia. Ale neviete odísť. Časom si zvyknete a budete tajne dúfať, že ona sa o tom nikdy nedozvie a neurobí vám scénu niekde na ulici. Výhodou tohto rozhodnutia je najmä vášeň, napätie z odhalenia ako keď ste mali 17 a modlila ste sa, aby vaša matka nevošla do izby v ktorej ste mali neznámeho fešáka. Mnohé ženy si dokonca takýto vzťah pochvaľujú, a to hlavne vtedy, keď popri ich práci nie je miesto na trvalý vzťah. Alebo ženy, ktoré sa nechcú viazať, či také, ktoré sú jednoducho beznádejne zamilované.

Druhá možnosť je už náročnejšia. Zrejme vás to bude dlho mrzieť a trápiť. Ak ste sa rozhodli ukončiť milenecký vzťah majte na pamäti, že všetky spomienky patria do pivnice. Plyšáčikovia, náhrdelník a iné darčeky od neho musia ísť do krabice. Aj napriek tomu, že istý čas nebudete mužom dôverovať, verte či nie, stará známa fráza „čas to všetko zahojí“ sa potvrdí. Vyrazte si von s kamoškami, choďte nakupovať alebo sa venujte niečomu, čo vás baví. Vhodná je aj návšteva kozmetičky – budete sa cítiť krásna sama pred sebou. A budete sama prekvapená z toho, ako si vás napokon získa iný muž. Hrdo vás predstaví nielen známym, ale aj rodine.

Nech ste už v akomkoľvek vzťahu, rozhodujte vždy sama za seba. Okolie vás nemá právo ani odsudzovať, ani prehovárať. Veď ako povedal slávny Ernest Hamingway: „Morálne je všetko to, po čom sa cítime dobre.“