Dezinfekčné prostriedky v domácnosti

Please enter banners and links.

dezinfekčné prostriedky

Mnohé domácnosti to niekedy s čistiacimi prostriedkami doslova preháňajú. Gazdinky v snahe mať čistú domácnosť zháňajú drahé dezinfekčné prostriedky s ktorými sa potom celý deň motajú po dome či byte. A výsledok? Podľa odborníkov sú len o zanedbateľné percento účinnejšie než bežne dostupné čistidlá. Navyše časom si na ne môžu baktérie zvyknúť a vytvoria si proti nim imunitu takže vám už nemusia pomôcť a váš čas obetovaný upratovaniu vyjde nazmar.

Na bežné zničenie nečistoty vám postačí aj octové čistidlo v kombinácii s vlažnou vodou. Nezdá sa to, ale tým účinne zničíte približne 92% všetkých spúšťačov chorôb ktorých máte doma.

Pri čistení (či už použijete klasický prášok, gél, dezinfekčný roztok alebo iné čistidlo) nepoužívajte horúcu vodu pretože tá znižuje dezinfekčný účinok prostriedku. Prednosť dajte radšej vlažnej vode ktorá je aj priateľnejšia pre vaše ruky a pokožku. A keď sme už pri rukách nezabúdajte na kvalitné rukavice. Tie spoľahlivo ochránia vaše ruky pred chemikáliami a vaše ruky budú menej vysušené.

Jednotlivé predmety v domácnosti čistite výlučne kuchynskou špongiou alebo kuchynskou utierkou. Vhodné sú aj rôzne iné utierky vyrobené z mikrovlákna ktoré kúpite v domcich potrebách. Platí pravidlo, že na každý nový úsek alebo predmet či spotrebič treba použiť novú handričku aby sa predišlo preneseniu baktérii. Použité handričky a utierky potom vyperte aspoň pri 60 stupňoch.

Bežne domáce prostriedky na čistenie majú zelenú vždy keď potrebujete vydrhnúť toaletu, vodovodnú batériu alebo sporák, no dezinfekčné prostriedky používajte radšej striedmo. Lekári ich najradšej vidia v domácnostiach len vtedy, ak jeden z členov mal nákazlivú chorobu. Inak ich používajte ojedinele – ušetríte tak nielen peniaze ale aj svoju sliznicu a pokožku.