Deti, deti a ešte raz deti…

Please enter banners and links.

Spokojnosť a zdravie detí je pre každého rodiča tým najdôležitejším. No ak chcete už odmalička v deťoch rozvíjať záujem o zdravú stravu, ekológiu či angličtinu, musíte k nim tak aj pristupovať. A to najlepšie vlastným príkladom.

 

Deti opakujú

Nie nadarmo sa hovorí, že deti sú zrkadlom svojich rodičov. Preto, ak chcete v deťoch vzbudiť záujem o prírodu, choďte tam s nimi. Ak chcete, aby sa správali ekologicky, trieďte spolu odpad, nepoužívajte igelitové tašky a podobne. Ak im vysvetlíte prečo, to tak robíte, tak je vysoko pravdepodobné, že si to osvoja a aj v budúcnosti budú tieto veci robiť automaticky.

 

Žite zdravo

Podobne to funguje aj so životným štýlom. Ak sa napchávate sladkosťami a deťom ich zakazujete, nepochopia to. Ak naopak siahnete radšej po ovocí ako čokoláde, je pravdepodobné, že aj vaše deti na tom budú podobne. Zaraďte teda do svojho jedálnička viac ovocia a zeleniny, vyskúšajte napríklad aj sladké zemiaky a uvidíte, že sa budete cítiť lepšie vy a aj vaše ratolesti budú menej chorľavé. Nezabúdajte ani na pravidelnú fyzickú aktivitu, či už to budú prechádzky, beh alebo turistika, vašim pohybom navediete k zdravému pohybu i svoje deti.

 

Rozvíjajte ich talenty

Pokiaľ odmalička vidíte, že vaše dieťa má rado hudbu, podporujte ho v hre na hudobný nástroj alebo v tanci. Dôležité však je nenútiť ho do toho, takáto aktivita ho musí naozaj baviť a musí ju brať ako oddych a nie povinnosť. Ak je naopak vaše dieťa športovo nadané, no tanec ho neláka, dovoľte mu vyskúšať rôzne športy, možno medzi nimi objaví taký, ktorý ho bude naozaj baviť. Pokiaľ chcete svojim deťom dať do budúcna výhodu, je dobré začať ho učiť cudzí jazyk už v útlom veku. Pokiaľ viete, že sami to nezvládnete, môžete si napríklad zvoliť Anglickú materskú školu v Trenčíne. Tam sa vaše dieťa bude prirodzene učiť nielen materinský jazyk, ale aj dnes veľmi dôležitú angličtinu.

 

Odmeňujte ich

Najlepšou odmenou pre deti je samozrejme vaše uznanie a pochvala, no občas ich poteší aj nejaký ten darček. Samozrejme nehovoríme o tom, aby ste deťom každý deň kupovali hračky. Môžete využiť aj odmeny vo forme výletov, ktoré si takouto formou budú ešte viac vážiť. Alebo im upravte detskú izbu podľa ich predstáv. Netreba k tomu veľa, často postačia pekné detské fototapety, nový koberček, či nové návliečky na posteľ a vaše dieťa bude v siedmom nebi.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com