Delíte sa o svoju posteľ s domácim miláčikom?

Please enter banners and links.

Nepochybujeme o tom, že milujete svojich chlpatých miláčikov. Kam až zašla vaša psia láska? Dovolili ste im zdieľať s vami jednu posteľ alebo je to pre vás úplné tabu? Prezradíme vám výhody aj nevýhody oboch variant!

Ľudia sa pri debate o domácich zvieratkách zvyčajne rozchádzajú na dva tábory. Niekto na psíka nedá dopustiť a považuje ho za člena rodiny. Iný by súhlasil, že k psíkovi chová istú náklonnosť, avšak je to zviera, ktoré patrí na záhradu, nie do bytu a už vôbec nie do postele.

 

Výhody

  • – Najlepší pocit bezpečiapes v posteli

Psíci odjakživa dokazujú svojim majiteľom bezpodmienečnú lásku. Sú ochotní pre svojho pána urobiť čokoľvek na svete, len aby ho ochránili pred nebezpečenstvom a ľudia sú si toho vedomí. Zaspávanie za prítomnosti štvornohého kamoša tak prebieha pokojne a bez strachu.

 

  • – Živé kúrenie

Ste zimomravci? Nezabudnite si zaobstarať kvalitný set prikrývky a vankúša, ktorý splní najvyššie požiadavky na hygienu a poriadne zahreje. Avšak žiadna perina ani vankúš sa nevyrovná mäkkej, príjemnej a hrejivej srsti vášho miláčika.

 

  • mačky v posteli– Zbaví vás napätia

Psík funguje ako prirodzené antidepresívum a celkovo človeku zlepšuje psychický stav. Dokáže značne zdvihnúť náladu a ťažké chvíle sa stávajú znesiteľnejšie. Nečudujte sa preto, že je váš spánok počas psej prítomnosti oveľa lepší a pokojnejší.

 

 

 

Nevýhody

  • – Nekonečne veľa chlpov

Úplne, ale úplne všade! Záleží, kam až siaha vaša vlastná “chlpatá” hranica. Bojujete s chlpami po celom byte a jediné miesto, kam sa nepozrú je vaša posteľ? Alebo ste naopak v istú chvíľu rezignovali a povedali si, že už je to vlastne jedno? Potom s touto nevýhodou počítajte a rozhodne ju nepodceňujte! Vhodným riešením je vysávač s nástavcom na chlpy, vie zázraky.

 

  • – Pozor na rozmaznanosť!

Majte pod kontrolou poslušnosť svojho psíka. Urobí len to, čo mu povolíte a verte, že aj nevedomky mu môžete povoliť až priveľa. Pozorujete určité zmeny? Dožaduje sa každej možnej chvíľky vašej pozornosti? Neustále kňučí, keď si ho nevšímate? Potom z neho vychováte “maznoša”. Musíte mu niekde nastaviť hranice, či už v spoločnom spaní alebo niekde inde.

 

  • – Intenzívna údržba postele

Musíte sa naučiť prijať fakt, že zvieratá okrem pĺznutia môžu prenášať aj rôzne parazity. A tým sa v teplom prostredí rozhodne darí. Nevystavujte svoj matrac takémuto riziku a zaobstarajte si napríklad chránič matraca, ktorý môžete pravidelne prať. Svojmu matracu tak značne predĺžite životnosť.

Reklamný článok