Dáte svoje dieťa do škôlky? Na čo sa treba pripraviť a čo všetko by ste mali urobiť, aby ste ochránil zdravie svojich detí a svojej rodiny?

Please enter banners and links.

deti v škôlke

Covid – 19 zapríčinil, že sa brány škôl a škôlok na 3 mesiace zavreli. Deti boli odkázané na svojich rodičov a najbližších a my ostatní sme museli hľadať riešenia, ktoré mali všetkým vyhovieť. Pomaly sa korona – kríza končí a život sa vracia do normálu. Čo máme očakávať s príchodom ďalších dní?

Od 1. júna otvorené

Na základe opatrení, ktoré vydala vláda, sa 1. júna brány škôl a škôlok po dlhom čase opäť otvoria. Pre niektorých to znamená úľavu, pre iných iba ďalšie starosti do plusu. Za tých pár mesiacov sme sa dokázali prispôsobiť zmenám, ktoré nastali v súvislosti s pandémiou a teraz prichádzajú nové pravidlá. Každý rodič sa mohol rozhodnúť, či svoje dieťa umiestni do školských zariadení alebo ešte do septembra potiahne výchovu a vzdelávanie sám.

Max 15 detí v kolektíve

Jedným z opatrení je aj počet detí, ktoré môžu byť spolu v kolektíve. Pediatri hovoria, že počas zatvorených prevádzok, výrazne klesol počet chorých detí. Zhodli sa na tom, že deti majú skvelú imunitu, takže aj keď boli v minulosti choré, na príčine boli vírusy, s ktorými nevedeli bojovať.

Ak ste sa rozhodli, že svoje dieťa dáte prvého júna do škôlky, nachystajte si pevné nervy, pretože starostí pribudne oveľa viac.

Meranie teploty každé ráno je iba začiatok

Rodičia v spoločných priestoroch budú musieť nosiť rúška, deti v triede však nie. Zdržiavať sa budú prevažne v exteriéri. Nebudú sa učiť nič nové, lebo výučba nových látok bude pozastavená. S každým dieťaťom sa budú zaoberať aj naďalej osobitne podľa toho, kde má medzery.

Každé ráno po príchode do triedy mu pani učiteľka zmeria teplotu a vy budete musieť vlastným perom podpísať čestné vyhlásenie, že je dieťa zdravé. Okrem toho sa pripravte aj na to, že posteľné obliečky budete musieť každý týždeň z hygienických a bezpečnostných dôvodov vymieňať.

Po príchode domov

Odborníci ďalej radia, aby ste po príchode domov zo škôlky prezliekli dieťa do domáceho oblečenia a celé šatstvo dali ihneď do špinavého. Dezinfekcia rúk i kľučiek musí byť častejšia. Nezabúdajte ani na televízne ovládače, klávesnice, telefóny a tablety.

To, či je správne umiestniť za takýchto podmienok dieťa do škôlky, je na zvážení každého z nás. Časom sami uvidíme, či nebude predsa lepšie ochrániť ho pred týmito opatreniami, či už z hľadiska zdravia alebo psychickej pohody.

FOTO: pexels.com